Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

WILLEM PCB4.5 CLONE-не работи!
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
the_bull
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 31 Май 2007
Мнения: 660
Местожителство: Монтана(Студент в Русе)

МнениеПуснато на: Чет Юли 22, 2010 23:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Нямам наблюдения от този тип програматори, но поне при тези които използвам за контролери понякога проблем е дългия проводник от порта до програматора. Да не би и тук случая да е такъв. А инак и на мен изобщо не ми харесва тази фирма Sirius pcb как е възможно да ми искат регистрация да им видя цените. Лишено е от всякакъв разум. Преди си бях правил един псевдоакаунт на сайта им от любопитство какво и на каква цена предлагат. Още на следващата сутрин бяха проверили регистрацията ми и беше изтрита поради не вярната информация. Направо са сайт номер 1 в категория Антипотребителски.
_________________
Постулат на Хорнер за петте удара:
"Опитът е право пропорционален на потрошеното оборудване."
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Юли 23, 2010 13:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Програматора трябва да работи нормално със стандартен принтерски кабел 1.5м. ,не е там проблема.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ИванВас
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Май 2005
Мнения: 268
Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Пет Юли 23, 2010 18:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Някакви идеи това съобщение защо излиза при първото пускани след инсталация : "The IO.SYS service is present,but the driver cannot be connected to."
И на друг комп пробвах, но и там излезе това съобщение.
_________________
няма начин да няма начин
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
audiohack
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Апр 2008
Мнения: 151
Местожителство: Благоевград

МнениеПуснато на: Пет Юли 23, 2010 19:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Бихте ли конкретизирали версията на софтуера с който се опитвате да подкарате програматора? Това съобщение кога ви излиза, че не разбрах- когато е вързана платката към LPT-то или просто когато стартирате програмката без да има нещо свързано към компютъра!
Аз имам същия програматор от същото място взех го зглобен работя с версия 98D10 от sivava.com но работи и с по старата си за PCB45 каквото му сложа до сега всичко е програмирал даже преди време ползвах жокер от колега тук във форума и си го пригодих за 3V3 SPI- ки!
_________________
"Всичко си има обяснение, но човек не може да знае всичко!"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ИванВас
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Май 2005
Мнения: 268
Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Съб Юли 24, 2010 0:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами това съобщение излиза след инсталацията на програмата като я пусна за първи път,а при следващите пускания повече не излиза.При първото пускане програматора не е свързан към компютъра.След това съм пробвал първо да свържа програматора и после да пусна програмата,съобщението повече не излиза ,но и програматора не работи.
Пробвал съм с PCB3 , PCB45 и PCB5.
_________________
няма начин да няма начин
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Съб Юли 24, 2010 9:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Каква е OS на компютрите на които пробваш и версията на софтуера съответства ли на (за) нея?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Юли 24, 2010 11:26    Заглавие: Отговорете с цитат

ИванВас написа:
Тоя програматор въобще трябва ли да работи под XP.Май проблема е,че е го мъча на ХР.
Поне при мен работи без проблем ,имам и 98 на компа ,мога и на нея да пробвам ,но не виждам смисъл , софта е -Version 45-1 (098D9) програматора ми е V50 ,взех го готов от Sivava ,за 39 парета .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivpav
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Ное 2006
Мнения: 539
Местожителство: Хасково

МнениеПуснато на: Съб Юли 24, 2010 12:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз имам стар Willem PCB3 купен преди доста години . Работи си без проблем. Всъщност с Willem по принцип се работи трудно, защото не е професионален програматор и има много джъмпери , напрежения и разни други неща за настройка . После си купих от Sivava още един . Вярно за 45 долара но със разни преходници екстрактор за чипове . Просто тогава така го предлагаха. Доставката май беше 12 долара, ама съм забравил точно вече. Програматорчето работеше перфектно като за Willem . Работи и със новия и със стария софт като превключиш съответните джъмпери. Стария софт ми е 0.97g за него знам , че работи на 98 защото в началото на такъв го търкалях. И стария и новия софтуер работят на XP , без значение на хардуерната версия !!!! Освен това ми направи впечатление, че този на Sivava е с много по-качествена изработка от тукашните. Оказа се обаче, че стария програматор ми върши почти същата работа и продадох новия. Не мога да разбера защо е тая цялата гимнастика с тези некачествени платки и направи си сам изпълнения, след като го има в нета на 100 места. Ето ти на прима виста един, дето ще ти дойде за 40 долара.
http://cgi.ebay.com/NEWEST-USB-Willem-EPROM-Programmer-BIOS-PCB5-0E-/260534400219?cmd=ViewItem&pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3ca90f74db
Не ми се вярва да са им толкоз зле платките, като твоята.
_________________
ИВАН ПАВЛОВ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mitaka_1
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 26 Дек 2004
Мнения: 678
Местожителство: Хасково

МнениеПуснато на: Съб Юли 24, 2010 13:29    Заглавие: Отговорете с цитат

В тази фирма Sirius pcb не правят 1:1 нещата (програматорите) , а правят техни клонинги с леки промени от тяхна страна (да са чисти пред закона) поне Seeprog беше така и когато не можах да го пусна им се обадих да ми пратят схемата, че имам проблем с него и ,че не работи те ми отговориха , че схемата е фирмена тайна и не могат да ми я пратят. Теглих им едни....
_________________
"Живей така,че след време да те е срам да разказваш,но да ти е гот да си спомняш"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ИванВас
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Май 2005
Мнения: 268
Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Съб Юли 24, 2010 13:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Пробвал съм на два компа с Win XP SP3,един комп с Wn XP SP2 и на един комп с Win98 на койта програматора чете и записа 93С46 нормално.Платката я проверявах вече 3 пъти,имаше 2-3 пропуснати пътечки и го оправих и вече по нея всичко е наред.Затова си мисля ,че проблема е софтурен заради това съобщение което излиза при първото пускане.
_________________
няма начин да няма начин
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals