| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Вто Авг 24, 2010 20:51 Заглавие: |
|
|
| mkrumov написа: | | ...десните две - 1,5 кОм... |
Ако наистина е такова съпротивлението, не ми се види да е читав тоя мотор... _________________ All Rights Reserved |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milmar Опитен потребител

Регистриран на: 05 Юни 2007 Мнения: 1010 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Вто Авг 24, 2010 20:55 Заглавие: |
|
|
| ivankrivodol написа: | ....
Ако наистина е такова... |
Ами , сигурно си е читав . Ако това е възбудителната (200V на 90mA ) има логика да е така . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan1272 Нов потребител


Регистриран на: 17 Фев 2009 Мнения: 41
|
Пуснато на: Вто Авг 24, 2010 22:19 Заглавие: |
|
|
| Захранването на двигателя трябва да е при този случай постоянно(значи прав ток),на котвата 220В -,а на възбуждането до 200В.На котвата подаваш изправено напрежение 220В ,а въбуждането го регулираш с един тиристорен ключ. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Вто Авг 24, 2010 22:56 Заглавие: |
|
|
Специално за ivan1272, темата... и автора
Така, както си го написал се разбира 200в на котвата и после регулираме както си искаме възбуждането... , което е в голЕм разрез с управлението на постояннотокови двигатели !
Регулирането на скоростта е :
-еднозонно - При номинално възбуждане -изменение на котвеното напрежение от 0 до номиналното -
-двузонно - ще рече предходното + отслабване на полето / намаляване тока на възбуждане/ до неговия минимум, респективно максималнодопустимите обороти, предписани от производителя на ел. двигателя.
Системите за управление са друга тема и не касаят запитването в нАшта тема. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mkrumov Активен потребител

Регистриран на: 18 Ное 2009 Мнения: 84 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Сря Авг 25, 2010 10:40 Заглавие: re |
|
|
ivan1272 и emoome са написали две противоположни становища ...
кое е вярно ?
намерих като схема за тестване:
http://aeroflexbg.com/images/6adb2b87861c.jpg
ще свърши ли работа?
това което рабрах е следното:
1. подавам 200V (право) на възбуждането
2. с горепосочената схема развъртам двигателя до необходмите обороти
3. намалявам тока подаван на възбуждането или изобщо махам захранването на възбуждането? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milmar Опитен потребител

Регистриран на: 05 Юни 2007 Мнения: 1010 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Сря Авг 25, 2010 10:47 Заглавие: Re: re |
|
|
| mkrumov написа: | | ivan1272 и emoome са написали две противоположни становища ... .... |
Ами и двамата са прави , но регулиране чрез възбуждането се прави изключително рядко и често пъти е опасно , особено при мощни ел. мотори , може да се достигнат свръхскорости на въртене и механични повреди .
Най-често се регулира напрежението на котвената верига . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|