Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Преобразувател 12-90 волта
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ivpav
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Ное 2006
Мнения: 539
Местожителство: Хасково

МнениеПуснато на: Съб Окт 02, 2010 11:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинявам се за големия цитат, но мисля, че така ще стане по-ясно.
ivpav написа:
Изчисляваш си стабилизатора за повишаване примерно на 30 волта,но за три пъти по-голям изходен ток . Навиваш си бобината и обратно на нея навиваш една с два пъти повече намотки . Съединяваш ги и средния край го даваш на колектора на транзистора на чипа . Края с повече намотки през диода е към изходния кондензатор , края с по-малко намотки е към входа.

малко разяснения: Изчисляваш L1 все едно с нея правиш стабилизатор на 30 волта за 36-40 mA. Навиваш една бобина с тази индуктивност (сментната 30 волта 40 mA !!!!). Виждаш колко намотки ще ти се получи L1 и навиваш L2 с два пъти повече намотки. Естествено за това ще ти трябва L-meter . Спазвай начало/край. Надявам се тоя инициал да не си си го измислил сам Wink Важно е ако ползваш сглобяема сърцевина да имаш въздушна междина, а най-хубаво е да ползваш тороидно дроселче от вътрешното захранване на някой мрежов суич или рутер. Не знам на по висока честота може и на феритна пръчка да стане, обаче ще ти хвърля боклуци и ще ти смущава лампата която предполагам искаш да захраниш Wink
Techmaniac написа:

какво му е неподходящото на Шотки диода MBRS4201T3 !!!!!????

Techmaniac иди да търсиш с.Горица-Бургас MBRS4201T3 да видим какво ще намериш . При условие, че може да сложи какъвто и да е бърз диод без никакъв проблем. Тази работа с диода стана като Мирча Кришан и краставицата .
_________________
ИВАН ПАВЛОВ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
lz1wvm
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Апр 2007
Мнения: 278
Местожителство: в Гората

МнениеПуснато на: Съб Окт 02, 2010 11:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за напътствията,имам L-meter.Бобините ги навивам на феритни пръчки,но цялата схема е в метална кутия с проходни кондензатори,така че за смущения не се притеснявам.Между другото,отоплението е по същата схема на 1.4 волта,и работи перфектно.Ако имам някакъв напредък ще пиша.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Techmaniac
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 27 Окт 2009
Мнения: 1150
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Окт 02, 2010 21:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
иди да търсиш с.Горица-Бургас MBRS4201T3 да видим какво ще намериш
това е сериозен аргумент ,не съобразих , какъвто и да е бърз диод ще свърши същата работа.


Така не стана ясно " греене " от 45С какво не е наред !!!????

Цитат:
При повишаване на напрежението над 82-83 волта,температурата скача рязко,и ИС почва да грее сериозно
колко сериозно ,каква е температурата на корпуса на ИС ?

Последната промяна е направена от Techmaniac на Нед Окт 03, 2010 9:10; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lz1wvm
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Апр 2007
Мнения: 278
Местожителство: в Гората

МнениеПуснато на: Нед Окт 03, 2010 8:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Така не стана ясно " греене " от 45С какво не е наред !!!????


При повишаване на напрежението над 82-83 волта,температурата скача рязко,и ИС почва да грее сериозно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2008
Мнения: 3329
Местожителство: Варна, България

МнениеПуснато на: Нед Окт 03, 2010 20:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Пресметни си само делителя...
http://img148.imageshack.us/img148/6765/stepup1.png
_________________
Analog Audio™ Quanterall.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
lz1wvm
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Апр 2007
Мнения: 278
Местожителство: в Гората

МнениеПуснато на: Нед Окт 03, 2010 20:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за линка.

тук също има някаква разработка.
http://www.jogis-roehrenbude.de/Leserbriefe/Borngraeber-Anodenbatterie-Ersatz/Anod-batt.htm

Исках да е нещо по опростено.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
lz1wvm
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Апр 2007
Мнения: 278
Местожителство: в Гората

МнениеПуснато на: Пон Окт 04, 2010 17:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Днес остана малко време и продължих заниманието.RK96 явно има лавинен пробив(щото е от телевизор с утечка в ТХО-то),но както и да е.Заветните 90 волта са постигнати.Пробвах с диоди(HER203,FUF5402,ER 302).Колекторно съпротивление 82 ома 2 вата,делител 1-75 килоома,останалита елементи са по изчисление на схемата.При включен товар колекторния резистор стига до 50 градуса след половин час работа,а ИС под 40 градуса.
Благодаря на всички за напътствията.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Techmaniac
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 27 Окт 2009
Мнения: 1150
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Окт 04, 2010 18:59    Заглавие: Отговорете с цитат

По коя схема реализира този инвертор ?

Цитат:
RK96 явно има лавинен пробив
какво е RK96 !!!????
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lz1wvm
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Апр 2007
Мнения: 278
Местожителство: в Гората

МнениеПуснато на: Пон Окт 04, 2010 19:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
какво е RK96 !!!????


Объркал съм,става въпрос за диода RK39.
А схемата е тази.
http://www.nixiefunkuhr.de/index.html?mc34063a
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals