 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ivpav Опитен потребител

Регистриран на: 02 Ное 2006 Мнения: 539 Местожителство: Хасково
|
Пуснато на: Вто Окт 19, 2010 9:11 Заглавие: |
|
|
| Милен написа: |
MOC3010, MOC3011, MOC3012,
MOC3020, MOC3021, MOC3022, MOC3023
MOC3051, MOC3052, MOC3053 |
Някои от тези се използват в климатиците, за регулиране на оборотите на вентилатора на външното тяло . Миналата седмица сменях един MOC3022 на едно външно тяло , та съм светнат . Взех го от Пасата . Така, че давай смело . _________________ ИВАН ПАВЛОВ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Аладин Нов потребител


Регистриран на: 16 Сеп 2010 Мнения: 11
|
Пуснато на: Вто Окт 19, 2010 19:11 Заглавие: |
|
|
| Милен написа: | Tези устройват ли те:
non-zero-crossing triacs
.... |
Да, знам за изброените оптрони (производство на най-вече на Феърчайлд), но преди известно време се опитах да направя управление на тиристори с MOC3023. Използвах схема като на тези за "откриване превключване в нулата", но оптроните изгоряха. По принцип тях ги дават за управление на триаци (т.е. симистори).
Въпроса ми беше към хора които реално са ги изпитвали и имат опит че определен оптрон става. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Аладин Нов потребител


Регистриран на: 16 Сеп 2010 Мнения: 11
|
Пуснато на: Вто Окт 19, 2010 19:35 Заглавие: |
|
|
| ivpav написа: | | Милен написа: |
MOC3010, MOC3011, MOC3012,
MOC3020, MOC3021, MOC3022, MOC3023
MOC3051, MOC3052, MOC3053 |
Някои от тези се използват в климатиците, за регулиране на оборотите на вентилатора на външното тяло . Миналата седмица сменях един MOC3022 на едно външно тяло , та съм светнат . Взех го от Пасата . Така, че давай смело . |
Вентилатора се упраляваше със симистор, нали? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|