Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

"error" модула при ксенон системите - малко помощ
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Mario-G
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 13 Яну 2009
Мнения: 332

МнениеПуснато на: Нед Дек 19, 2010 22:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен релето с диода играе ролята на защита против неправилно свързване, за да не "изпуши" кондензатора. А самото съпротивление (или варистор) е за да се "излъже" електрониката, че има здрава крушка. Ако е нагоряло нещо релето или е било свързано не както трябва, може и да затова да не е работило. Иначе не би трябвало да има значение кое е вход и кое изход.

п.п. Тук има нещо по въпроса за тия коли. RC при подаване на захранване от ключа на фаровете, релето нали ще включи съпротивлението?


Последната промяна е направена от Mario-G на Нед Дек 19, 2010 23:33; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Нед Дек 19, 2010 22:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Mario-G, "вход и изход" беше образно казано.
Имах впредвид дали наистина се връзва там където е посочено.
Резистора както е вързан на нормално затворения контакт какво и кого ще лъже като няма захранване (ако се свързва така)?
Ако все пак това не са нормално затворените контакти, то комбинацията от диода и другото реле ще доведе точно до това, че кондензатора ще се окаже обратно свързан при обръщане на захранването, а пък 2 ома на 12 волта са си 6 ампера и 72 вата мощност !!!!
Голяма лъжа излиза.
Mario-G написа:
RC при подаване на захранване от ключа на фаровете, релето нали ще включи съпротивлението?

Така както е нарисувано (на нормално затворения) при подаване на захранване ще го изключи.
_________________
RemoteControls


Последната промяна е направена от RC на Нед Дек 19, 2010 23:53; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
lusi blazev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 23 Фев 2006
Мнения: 1310
Местожителство: Свищов

МнениеПуснато на: Нед Дек 19, 2010 23:47    Заглавие: Отговорете с цитат

А тези двете неща над и пд диода какви са ? Означени са като P1;P2 ?
Приличат на мосчета, ама не се виждат хубаво.
И по принцип , колата следи крушките без да си пуснал фаровете, защото ти дава че са изгорели още като дадеш "на контакт". Мисля че модула следи пада който се получава върху крушката, при протичането на малък ток през нея, когато не са включени фаровете. Или нещо такова, не знам как е точно. Така, че има малко логика, съпротивлението да е на "НЗ" контактите.

ПП: И не се разбра каква е колата ?
ППП: Опа, не съм прочел хубаво първия пост. Embarassed
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
caby
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 11 Фев 2008
Мнения: 14

МнениеПуснато на: Пон Дек 20, 2010 1:54    Заглавие: Отговорете с цитат

...съобщението за грешка ми го изписва когато включа фаровете....

Така е.Аз затова се обърнах към Вас.На мен също ми се стори странна тая схема.Най-странното е че работи.За съжаление не и в моя случай.За това искам да я променя за да ми върши работа.

Цитат:
Тук има нещо по въпроса за тия коли.
Това мисля да правя, но в краен случай
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Astor
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2005
Мнения: 186

МнениеПуснато на: Пон Дек 20, 2010 9:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Колега "лъжещите" модули струват 5-10 лв. има ги навсякъде, не се вкарвай във филми.
_________________
The Big Man
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
caby
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 11 Фев 2008
Мнения: 14

МнениеПуснато на: Пон Дек 20, 2010 10:38    Заглавие: Отговорете с цитат

... Exclamation 49лв са....провери

Значи....входа оригинално не е обозначен кой е + и кой -.Това са точно тия пластинки които се виждат малко.Аз съм ги отрязъл и на тяхно място съм запоил кабелчета син и червен.Така че модула няма значение как ще се включи.Това е странно, тъй като на изхода му ясно се отличават червен и черен.

http://cabyto.snimka.bg/automobiles/renault.454991.21813002

Exclamation Arrow Като се присетиш за още нещо и няма пост след твоя-използвай бутона EDIT Exclamation

Прав си колега....само че когато реших да редактирам поста си (след 3-4 часа ) EDIT-a го нямаше.Логичното е да пуснеш нов пост за разяснение....нали?Иначе редовно ползвам редактора, вместо да трупам постове.Поздрави


Та...излиза, че в единия случай са включени само двете релета,което е около 500 Ом .В другия случай работи едното реле и кондензатора.... Confused:Каква е всъщност ролята на кондензатора в тоя случай-от къде се разрежда той.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals