| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Techmaniac Опитен потребител

Регистриран на: 27 Окт 2009 Мнения: 1150 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Дек 28, 2010 22:19 Заглавие: |
|
|
| petromaniq66 написа: | | Темата е .... 220V потенциал ..... | Този пък потенциал какъв е !!!!????
В бр. 35 от 11.05.2010 г. на Държавен вестник е публикувана Наредба за изменение на Наредба № 8 от 2004 г. за мълниезащитата на сгради, външни съоръжения и открити пространства. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Вто Дек 28, 2010 22:30 Заглавие: Re: Как да проверя дали е заземено ? |
|
|
| Techmaniac написа: | .. е от съществено значение и състоянието на върха на мълниеотвода /да е чист от корозия/ .
..предназначението на мълниетвода е друго ,да разреди на части натрупания електр. заряд , |
Да, бе да Може и периодично, профилактично чистене да препоръчаш ?... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Techmaniac Опитен потребител

Регистриран на: 27 Окт 2009 Мнения: 1150 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Дек 28, 2010 22:47 Заглавие: Re: Как да проверя дали е заземено ? |
|
|
| emoome написа: |
...... профилактично чистене да препоръчаш ?... |
Не го препоръчвам аз , но е задължително , пък може във Варна да може да протече ток >> 1000 А през проводник /стоманен най често/ със диаметър << 10мм
| petromaniq написа: |
".....мноогото ампери преминават през плазмата образувана от околната среда, неависимо дали проводникът е бил "косъм" или кв/см - .............." |
" "проводника" който слиза до долу не се вижда и е вкопан в стената... "
и как се образува тази плазма в бетона ,хоросана или какъвто и да е
строителен материал , . Виж състоянието на почвата където е падала мълния, грубо изчисли мощността й и си направи ревизия.
" Мълниеотводът е също вид защита. При него заостреният връх привлича заредените частици, а самият мълниеотвод ги пренася към земята. Така вместо единичен удар, за по-дълъг интервал от време мълнията бавно се пренася към земята. "
http://www.1eg.org/projects/Elektrostatika.ppt
Последната промяна е направена от Techmaniac на Пет Дек 31, 2010 14:58; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
petromaniq66 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Юни 2009 Мнения: 439 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Вто Дек 28, 2010 23:08 Заглавие: |
|
|
Извинявам се за спама Ами чистете ги по-често в София, даже и позлатени накрайници слагайте, че да няма питащия, че и останалите от провинцията ядове със софийските наредби. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DJ69VN Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2008 Мнения: 3329 Местожителство: Варна, България
|
Пуснато на: Вто Дек 28, 2010 23:23 Заглавие: |
|
|
Най-лошото е, че "проводника" който слиза до долу не се вижда и е вкопан в стената... а за външен както го правят масово тука с една шина дебела не повече от 2-3мм и широка към 30мм мисля, че много лев ще отиде а и няма от къде да я прекарам.. _________________ Analog Audio™ Quanterall.com |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Techmaniac Опитен потребител

Регистриран на: 27 Окт 2009 Мнения: 1150 Местожителство: София
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Todorov Опитен потребител

Регистриран на: 27 Апр 2004 Мнения: 1571 Местожителство: Враца
|
Пуснато на: Сря Дек 29, 2010 8:34 Заглавие: re: |
|
|
Защо сте залъскали антената, като е важно какво има и под земята.
Колкото и да лъскате теловете ако земята е суха на барут какво става?
Нещо за голямата планка да си спомняте? Нещо за корозия под земята? Влага? От една страна е добре ако има влага, от друга корозията разпада металите в земята. Тук можеш да помогнеш с още един, два трапа и някоя планка. Всеки един метален кол в земята е подобрение! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bvgdzk Опитен потребител


Регистриран на: 31 Авг 2008 Мнения: 549 Местожителство: ВАРНА
|
Пуснато на: Сря Дек 29, 2010 9:15 Заглавие: |
|
|
DJ69VN
Какво се чудиш ? Просто измери съпротивлението на заземяването на гръмоотвода.Това го правя като използвам мощен товар/колкото може повече/.Свързвам го между фаза и като използвам гръмооотвода за 0
Измервам напрежението между гръмоотвода и нулата от енергото.Търся някакви нормативи по закон Ако не намеря -сравнявям със съседно място -вход или нещо такова на което имам доверие.
100% процента гаранция никакъв гръмоотвод не може да ти даде
ИДЕЯТА МИ ДА НЕ СЕ ПРОБВА ОТ НАЧИНАЕЩИ !!!!!!!  _________________ няма сложни неща в техниката-трябва само да се досетиш и да ги направиш
акъл -полезен ми дай ---------пари сам ще си направя
Обучение за работа с PROTEL99 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ikarlo Опитен потребител

Регистриран на: 12 Апр 2008 Мнения: 470 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Чет Дек 30, 2010 9:24 Заглавие: |
|
|
| bvgdzk написа: | ...Това го правя като използвам мощен товар/колкото може повече/.Свързвам го между фаза и като използвам гръмооотвода за 0
Измервам напрежението между гръмоотвода и нулата от енергото..... |
Здравейте! Препоръката по горе може да се направи САМО АКО Е РАЗКАЧЕНО РЕВИЗИОННОТО СЪЕДИНЕНИЕ на гръмозащитата. Иначе, недай си боже, ако змното е прекъснато или има високо съпротивление, пращаш фазата по всичките метални елементи на сградата и ...
Всички заземителни съоръжения трябва да имат ревизионно съединение. Обикновено е на 0.5 -1.2 m над земята до мястото, където заземителната шина влиза в земята. Ревизионното съединение е болтова връзка и трябва да е защитено в кутия (метална или пластмасова). То е необходимо за да може да се измери съпротивлението на земното съединение (в противен случай, могат да окажат влияние паразитни и случайни връзки). Случва се обаче, такова съединение да е заварка. Тогава се реже, мери се и се възстановява - най-добре чрез новоизградено ревизионно или пак заварка. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|