 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
georg77 Опитен потребител


Регистриран на: 22 Дек 2010 Мнения: 466 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Фев 21, 2011 1:44 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | предпазител 15А. Това достатъчно и сигурно ли е? |
Разклонителите (повечето) са за 16А така че тоя предпазител е ненужен.По-добре да е на 10А (ама не от ментетата),а ако търсиш супер защита , то има готови защити по ток примерно от 3,5А до 10А(регулират се ръчно за какъвто ток си искаш) За кабела.... Поне 2,5мм2 гумен кабел
Все пак какво ще включваш в тях.....дали целта ще оправдае средствата  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Пон Фев 21, 2011 7:37 Заглавие: |
|
|
По принцип е хубаво да има някаква защита на по-скъпите уреди в къщи но аз лично съм скептично настроен.Виждал съм при индуктирано пренапрежение от мълния какъв визуален гърмеж се получава например на входа на ел.табло или на кабелна глава на телефонен кабел така че Може би разрядници биха били полезни.Абе с дядо боже работа да си няма човек при такива случаи.  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|