| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Добри Опитен потребител


Регистриран на: 15 Юни 2004 Мнения: 353 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Апр 25, 2005 14:47 Заглавие: TV Philips 28PT800B, шаси 1.17 проблем със захранването. |
|
|
Телевизора идва отвън и беше с изгорели в захранването 2бр. изправителни диоди, токоограничаващ резистор 1.5 Ом и транзистор BUT12A. След замяната им телевизора работи нормално но след време ключовия транзистор загрява и при изключване и последващо включване изгарят сменените елементи. Капацитетите в първичната страна проверени. Няма изменение на вторичните напрежения и на формата на растера. Смятам да сменя и оптрона CNX83A. Но очаквам и мнения и предложения от вас колеги. _________________ Дайте ми акъл и информация, пари не ви искам. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пон Апр 25, 2005 16:12 Заглавие: |
|
|
| Проблема си ти е само във транзистора.Як подбор докато случиш на подходящия иначе все си греят и пробиват така е при тези PH. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Добри Опитен потребител


Регистриран на: 15 Юни 2004 Мнения: 353 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Апр 25, 2005 17:25 Заглавие: |
|
|
И аз в началото си помислих че съм попаднал на менте но получих уверение от магазина че гарантират за транзисторите, че са оригинални на Филипс. Някой има ли опит със замяна на BUT12AF със друг транзистор. Струва ми се малко вероятно и в Германия да работят с ментета но не се знае дали аз съм първия които пипа в телевизора. _________________ Дайте ми акъл и информация, пари не ви искам. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Пон Апр 25, 2005 17:56 Заглавие: re: |
|
|
| Добри написа: | | И аз в началото си помислих че съм попаднал на менте но получих уверение от магазина че гарантират за транзисторите, че са оригинални на Филипс. Някой има ли опит със замяна на BUT12AF със друг транзистор. Струва ми се малко вероятно и в Германия да работят с ментета но не се знае дали аз съм първия които пипа в телевизора. |
BUT 12AF 1000/450V,8A,23W
BUT 11A 1000/450V,5A,100W
Почти всякакъв за ИСХО върши работа. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Пон Апр 25, 2005 18:04 Заглавие: |
|
|
| Между другото провери демпферната група в колекторната верига на BU-то.Рядко дефектира но човек никога не знае. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dimitar_cher Опитен потребител


Регистриран на: 06 Мар 2005 Мнения: 362 Местожителство: Пазарджик
|
Пуснато на: Пон Апр 25, 2005 19:08 Заглавие: |
|
|
| Сещам се за кое захранване става въпрос и когато дойде Филипс с това захранване вече не си правя труда да го ремонтирам, защото е сигурно, че ще изгори пак най-късно след месец. От 5 години го дебя този дефект да го разбера какво става. Всички елементи са изправни само където BUТ дефектират. Пробвал съм и с BUТ демонтирани от работещи шасита. Няма оправия. Накрая им присаждам захранвания от Grundig с 4601 и на импулсния траф навивам една намотка за -16 волта за звука. На това тв му трябва едно 135 волта, +16 и -16 и така съм решавал до сега нещата. Минали са поне 5 - 6 тв със захранвания и няма проблем. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Добри Опитен потребител


Регистриран на: 15 Юни 2004 Мнения: 353 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Апр 25, 2005 20:29 Заглавие: |
|
|
Колеги, благодаря за мненията ви. Утре ще поработя по упорито по телевизора и дано излезе нещо. _________________ Дайте ми акъл и информация, пари не ви искам. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
cecostar Опитен потребител

Регистриран на: 15 Май 2003 Мнения: 293 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Пон Апр 25, 2005 21:15 Заглавие: |
|
|
Я опитай с BU 508 AW - До сега на мястото на BUT 11,12 съм слагал много и съм си решавал проблемите.
Пробвай смело. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Пон Апр 25, 2005 22:07 Заглавие: |
|
|
И такъв съм слагал и си работи нормално 3-4 часа но като го изключиш и речеш да го включиш всичко отива пак на кино.Смени отптрона непременно но стават някакви магии при пускане ли при гасенето но всичко изгаря. _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ангел Опитен потребител


Регистриран на: 26 Авг 2004 Мнения: 681 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Пон Апр 25, 2005 22:32 Заглавие: |
|
|
На твое място бих дублирал импулсния трансформатор  _________________ "Сега всеки ден,всеки час навсякъде има матриял..." |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|