Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

GPS Prestigo Geovision 350-Търся карта

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Мобилни комуникации - Mobile communications



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Velkov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 25 Сеп 2007
Мнения: 235
Местожителство: София-ж.к.Люлин 3

МнениеПуснато на: Съб Авг 06, 2011 19:17    Заглавие: GPS Prestigo Geovision 350-Търся карта Отговорете с цитат

Здравейте! Подариха ми този модел навигация и на нея няма никакви инсталирани карти.Търсих в "Гугъл" карти за този модел и намерих някакви карти,качих ги и нищо не става.На GPS-а ми показва че не е качена карта.
До сега не съм имал навигация и не съм запознат как става инсталирането на карти на нея и от каде мога да си сваля карти за Европо и България за нея.

Извинявайте че ви занимавам с глупасти,но до сега не съм имал навигация и не знам как става Embarassed Embarassed Ще съм ви благодарен за помощта Embarassed
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 17 Авг 2004
Мнения: 2357
Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Съб Авг 06, 2011 21:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Smile

Първо трябва да разберем с какъв навигационен софтуер е Wink (предполагам е с модифицирана версия на iGO )
Или какъв би предпочел да има Wink iGО примерно Smile И като гледам няма да може по-висока версия от iGO 8.3 Wink
На първо време си свали ActiveSync Smile След това може да се наложи да се "хакне" за да може да получиш достъп до операционната система Wink След това вече може да си качиш какъвто искаш навигационен софтуер Smile Само трябва да се разбере на кои порт е GPS приемника (Но повечето си имат автоматично сканиране) Smile

Ако имаш други въпроси питай Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Velkov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 25 Сеп 2007
Мнения: 235
Местожителство: София-ж.к.Люлин 3

МнениеПуснато на: Нед Авг 07, 2011 10:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Привет !!

Имам инсталирана програма на компютъра ActiveSync и разпознава навигацията.Отваря му папките и има една папка на която пише IGO само.Явно е доста стара версия на софтуер.На папка Maps има една карта която е формат FBL.
Свалих ето това IGO 8 http://www.p2pbg.com/index.php?page=torrent-details&id=691ad332b99cdfc5813ff029461566c113177a15 но нещо не иска да тръгне.

Извинявай за нахалството Embarassed но ще можеш ли да ми кажеш какво да си сваля и как точно става инсталирането,защото не мога да се справя Embarassed Embarassed Извинявай че те занимавам ама не мога да се спаравя с навигацията.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 17 Авг 2004
Мнения: 2357
Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Нед Авг 07, 2011 17:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Smile

Здрасти,

Smile Точно това е формата на картите за iGO Smile А след като свали това къде го копира? Като стартираш навигацията какво показва тя? Стартира ли iGO или Windows CE десктопа? Направи малко скрийшоти Smile Може и тук да почетеш Smile Има страшно много писано по темата Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Velkov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 25 Сеп 2007
Мнения: 235
Местожителство: София-ж.к.Люлин 3

МнениеПуснато на: Нед Авг 07, 2011 19:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Там е проблема,че нищо не тръгва Crying or Very sad
Гаранция е че нещо не правя като хората.Значи включвам навигацията,и тя си седи в режим меню с иконите за навигация,плеар,настройки и други такива икони.След това я в сързвам с USB-то и ActiveSync се свързва с нея.И вече мога да влезна в памета на навигацията.
Виждам през компютъра папките на GPS-са Те са Flash_Storage MMC_Storage My Documents Network profiles Program Files Temp Control Panel и Windows.
Като цъкна на папка Flash_Storage там се отвария папка IGO а там има папка MAPS В тази папка Maps паставям истеглената карта.

След като рестартирам навигациято ми исписва на нея,че няма качени актуални карти. И до там стигнах Embarassed Embarassed
Нищо не става.
Какво ли не пробвах даже пробвах изтеглените карти да ги поставя на SD-картата и пак същата работа.

Можш ли да ми поясниш каде съм сбъркал Embarassed
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 17 Авг 2004
Мнения: 2357
Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Нед Авг 07, 2011 21:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Smile
Сега
1. Снимай ми какво ти показва навигацията когато е стартирала.
2. Какво става като цъкнеш върху "Навигация" може отново снимка Smile
3. Направи ми един printscreen като си в папка iGO Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4947

МнениеПуснато на: Пон Авг 08, 2011 17:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Файла с картата не се ли поставя в igo/content/maps?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 17 Авг 2004
Мнения: 2357
Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Пон Авг 08, 2011 23:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Smile

В igo/content/map Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Мобилни комуникации - Mobile communications Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov