Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Проблем с микровълнова фурна.

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Модераторско кошче



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
TiratroN
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 15 Юли 2011
Мнения: 12

МнениеПуснато на: Нед Окт 14, 2012 16:00    Заглавие: Проблем с микровълнова фурна. Отговорете с цитат

Желая темата ми да бъде сложена в друг раздел , а именно "Общи приказки"
Иска ми се и да сложа снимки ,но не ми ги приема.
Здравейте.
У нас има микровълнова фурна ,която не беше ползвана отдавна- не е моя дори.
Вчера реших да я пусна. Включвам и се ослушвам за странни шумове.
По едно време гледам вътре нещо гори. Ама гори с пламък.
Спирам я и отварям. Е няма нищо вътре, ама пластмасата на ротора дето върти подноса се запалила и тя гореше.
След малко пак я пуснах, след като обстойно прегледах да няма друго нещо вътре и тоя път от контакта почна да църкат искри и вътре тая пуста пластмаса почна да искри.
Айде пак спирам и реших да проверя кое как е.
Щепсела с разхлабени болтове на кабелите - пренаправих го наново. Разклонителя олят с мазнина- направо в коша и сложих друг.
Пускам я и тая пластмаса по средата почва да хвърля искри.

Разглобих фурната отдолу, точно където е двигателчето за въртене на подноса. Махнах двигателчето и разкарах пластмасата.
Пуснах печката и тествах - загрява водата.
Сега се чудя какво може да и става на тая пластмаса та да се пали така.

Не мога да си спомня дали преди да пусна фурната погледнах вътре дали няма нещо, но принципно си мисля че погледах, защото знае ли човек - някоя вилица , лъжица можеше да има вътре. Но пък нямам ясен спомен.

Чудя се да не би да е имало я телена гъба , ама точно пък по средата... трудна история.

За допълнение да кажа , че пускам фурната без подноса който се върти- не го намирам къде е.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Модераторско кошче Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov