Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Dell PP29L проблем с матрица

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
bdimov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 25 Яну 2005
Мнения: 261
Местожителство: Pazardjik

МнениеПуснато на: Сря Апр 08, 2015 20:44    Заглавие: Dell PP29L проблем с матрица Отговорете с цитат

Здравейте,
Комп-а на една позната има следния проблем. При пускане, екрана светва за 10-15сек. и после гасне. При зареждане екрана "избива" в розово-червено, от което става ясно че една от лампите е заминала и затова товари и гасне. Въпроса ми е следния. Тъй като не съм го отварял и разглеждал ( все още ), има ли вариант да се смени само лампата ( и дали се намират лампи изобщо ) или да търся цял дисплей? Лампи на настолни монитори съм сменял достатъчно преди, но на лаптоп не ми се е налагало и затова питам. Благодарско за евентуалните отговори Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
k810
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 25 Юли 2008
Мнения: 1687
Местожителство: Несебър

МнениеПуснато на: Сря Апр 08, 2015 21:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Трябва да започнете с колко инча и коя матрица. Може и всички лампи да са за смяна.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bdimov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 25 Яну 2005
Мнения: 261
Местожителство: Pazardjik

МнениеПуснато на: Сря Апр 08, 2015 21:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами коя е точно матрицата още нямам представа ( написал съм че още не съм го отварял, а "диагностиката" беше за 5мин. 2-3 включвания ). Иначе матрицата е 15,4инча. Гледам из Продавалника предлагат матрици за тая щайга за по 40-70 лева ( различни обяви ) и не знам дали ще си струва упражнението по търсене на лампа/и, и подмяната и или направо да взема една матрица от "продавам DELL за части" и да е сменя. Не мисля че този модел ще се предлага с различни матрици, така че щом продават такава от Дел 1525 то взимаш, слагаш и тръгва Very Happy Ако не беше за една позната, която има проблем с парите и гледам да мине по тънко, изобщо нямаше да се занимавам да мисля за лампи и т.н.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 17 Авг 2004
Мнения: 2357
Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Сря Апр 08, 2015 21:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Не си струва упражнението. 15.4" колкото искаш Wink
Разглоби го и виж модела на матрицата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vesko_tv
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 14 Юни 2006
Мнения: 49
Местожителство: plovdiv

МнениеПуснато на: Чет Апр 09, 2015 7:29    Заглавие: Отговорете с цитат

От продавалник много хара изгърмяха ,уш всичко работи а лампата пак има проблем.В матриците на лаптопите има само една лампа и тя струва 15-17 лв зависи от къде ще я намериш.Щом си сменял и знаеш как става ще се стравиш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kalki
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 26 Фев 2011
Мнения: 347
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Май 21, 2015 20:36    Заглавие: Re: Dell PP29L проблем с матрица Отговорете с цитат

Ако матрицата е LTN154AT01 ще дам едно рамо с перфектна такава:
http://picbg.net/img.php?file=8cbf0e948a5c7b80.JPG
Лампата може да е евтина,но смяната и е пълно мъчение.
Снимката е реална,а е хубаво автора на темата да си провери и подсветката.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov