Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Снемане защита инвертор монитор Sony SDM-E76D
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
k810
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 25 Юли 2008
Мнения: 1687
Местожителство: Несебър

МнениеПуснато на: Пет Фев 12, 2016 20:18    Заглавие: Отговорете с цитат

jjjjjk написа:

Не разбираш. В момента не тръгва в StandBy


Добре разбирам.
Вчера тръгваше а днеска не, предполагам че не съм го изгорил аз понеже не е в мен , и аз експерименти не съм правил )))

Следва проверка на напрежения, проверка за късо в силовите части и т.н.. Да се надяваме че си копирал софтуера от флашовете преди убиването, за да ги има за всеки случай.

Здрав монитор върви към 30 лв, лампата е 5-10 лв за брой. Сметката трябва да си я прави този който иска ремонта.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
jjjjjk
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 14 Ное 2009
Мнения: 306

МнениеПуснато на: Пет Фев 12, 2016 20:43    Заглавие: Отговорете с цитат

ivo07 написа:
Тези от 40лв са пак така . След 2 часа или 2 дена пак ще почнеш да го убиваш...... бавно и сигурно .

Мерси Иво, мерси... А иначе като сменя лампите на 7 годишна матрица и електрика, не се знае утре дали няма да си повърне частите отново.
pepi_voinishki1957 написа:
Вероятно следствие на експериментите е изгорял един от двата двойни мосфет транзистора които клатят трафовете .Този диод, който дава на късо поставен на платката вероятно не е изгорял а да е в тази верига...

О, предпазител на мрежова част има. Истината е, че за да проверя това, което казваш разкачих MOSFET-ите, които управляват трафчетата на инверторната част. Поне що иде реч до връзката им с OZ9938GN. От изходите й излизат дири, които минават през SMD резистори. Разпоих ги.
А Шотки диодът си работи. Истината е, че не измервам напрежение след трафа на мрежовото. За това си мислех, че проблемът може да се крие там. А може би защитата е по-бърза от мен.
Ако предлагаш да разкача MOSFET-ите и трансформаторите, може и да се направи.
k810 написа:

Следва проверка на напрежения, проверка за късо в силовите части и т.н.. Да се надяваме че си копирал софтуера от флашовете преди убиването, за да ги има за всеки случай. .

Да, прав си, но единственото, което направих е да премахна защита, за да разбера проблема, а след това да сложа кондери. Работи немного и след това ново 20. Обиколих цялата платка да търся пробили елементи.
Имам тъпият навик да разреждам кондензаторите с отвертката. Чудя се дали това не е виновно за проблема ми.
п.п Забелязвам че +12V е на маса. Странна работа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Фев 2006
Мнения: 3738
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Фев 13, 2016 0:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Написах че не знам дали има предпазител във веригата захранваща инвертора .Обикновено прилича на съпротивление със зелен цвят.Няма нужда да се свалят трафовете .Взима се един мултицет и се мерят на омметър краката на мосфетите .
_________________
"Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
jjjjjk
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 14 Ное 2009
Мнения: 306

МнениеПуснато на: Нед Фев 14, 2016 14:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерих с омметър, няма пробили от тия сдвоени транзистори. Между входните им изводи има съпротивление.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov