Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

* Решено: Звукът на LCD TV изчезва от само себе си
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Пет Апр 08, 2016 20:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Неслучайно написах нещо отдолу на предната страница. Гледам и колегата е взел отношение. Но се продължава с врачуването, както и цената на ремонта да стане по 3,14.

Техника никога не се самооправя. Може само да се досчупи. За разлика от човек или животно, които могат след няколко дни да самооздравеят.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
denyo
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 125
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Апр 08, 2016 21:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Филипов е прав, ако си го отписал този телевизор и искаш да ставаш майстор по тия техники - ровичкай го. Аз колко неща съм потрошил докато се науча, че и още продължавам да се уча. Но ако искаш просто да заработи и нищо повече, си го занеси на сервиз.
_________________
Евтини златарски везни.
Козунак на конци се прави лесно, стига да имаш точната рецепта - kozunak.top
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Георги Стоичков
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 26 Яну 2007
Мнения: 310
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Апр 08, 2016 21:56    Заглавие: Отговорете с цитат

От самото начало на темета е ясно, че или питащия се базика или се опитва да мине тънко и пита ей така за да смени C1000 на примерно 10-ти пин, няма как да му стане далаверата , па ако ,,майстора" му е казал,че телевизора е наред и няма какво друго да направи и ся клиента се опитва да смени нещо, срам и позор за занаята Sad Както ти казаха колегите търси читав сервиз, сам няма да го направиш или евентуално ,,майстора" да ти смени нещо, освен ако не искаш да си купуваш нов телевизор Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
fikret
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Май 2005
Мнения: 1691

МнениеПуснато на: Пет Апр 08, 2016 22:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Виж сега, имаш две алтернативи. На сервиз и 60-100 лева назад. 300 камъка и нов ТВ. Средно положение няма-вярвай ми.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
producer
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 17 Дек 2010
Мнения: 26

МнениеПуснато на: Съб Апр 09, 2016 5:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами ще ви дам личен пример с другия си LCD TV:
Започнаха да излизат познатите многоцветни линии на екрана, виках техник, носих го на сервиз, подменяха кондензатори на поразия, маса пари отидоха и ВИНАГИ след 3-4 месеца линиите отново се появяваха. Накрая попаднах на простичък клип в YouTube, в който видях как оная лента с буксата (както и да се нарича технически), която е прилепена към матрицата отзад, бива притисната добре и залепена с гафер към нея. Сторих същото с изолирбанд и оттогава над 3 години телевизорът работи на пушка.
Така че, както виждате, ако бях открил този клип по-рано, наистина щях да мина повече от тънко. Със сигурност и в сегашния случай има начин, просто засега не откривам в нета решение на този проблем, затова реших тук да опитам.
Но странното е, че мнозина от вас се чудят що за техник е тоя, който не бил срещал точно моя проблем със звука. Е, като поне някои от вас са попадали точно на такъв дефект, очаквах поне да споделите във вашите конкретни случаи откъде и от какво точно се е оказвал проблемът КОНКРЕТНО, друг въпрос дали при мен е същото. Все пак това е електроника и за да спира внезапно звукът към говорителите, вероятно причините ще да са една, две или три, не повече. Както детайлно писах, чува се пукване в говорителите и така звукът вече е спрял. Може да се случи няколко минути отново след повторно включване на телевизора, може да изкара и часове безпроблемно, както става вече две нощи. Миналата нощ пак оставих телевизора поне до 02:00ч и все си имаше звук. Е не може при тази симптоматика да има сто причини, нали? Най-често такъв дефект се проявява от този, този, или този елемент. А щом мнозина са оправяли точно такъв проблем, могат да споделят конкретната причина в техния случай. Вече над 500 души са посетили темата, ще съм благодарен поне един да сподели конкретния си случай.
Вместо това, с изключение на няколко души, останалите ми дават идеята-еврика, че трябвало да нося телевизора на сервиз - как ли не бях се сетих за сервиз?!? Wink
Ако ще се стига до сервиз, няма да избяга. Но нали затова това тук е форум - всеки, който има дефект, да сподели и попита, а всеки, който е имал този дефект и го е оправил, да сподели как го е решил в конкретния си случай. Само това искам и очаквам, моля ви!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Георги Стоичков
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 26 Яну 2007
Мнения: 310
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Съб Апр 09, 2016 6:42    Заглавие: Отговорете с цитат

То още нямаме модел на телевизора, па камо ли кой е мейн борда, ама така хвърляйки боб таз сутрин ми излезе, че проблема е от вериги LINP, LINN, RINN, RINP, та копайте там, щом упорито се опитвате да си подмените телевизора с нов Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
producer
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 17 Дек 2010
Мнения: 26

МнениеПуснато на: Съб Апр 09, 2016 6:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Кои вие още нямате модел на телевизора?!? Упоменал съм го изрично в самото начало. И доколкото разбирам, ми давате съвет да лекувам лека настинка с хирургическа операция...
Доколкото намирам информация за случай точно като моя, в който няма аудио в говорителите, а в слушалките има, голяма е вероятността конкретен резистор да прави белята. Има ли логика технически?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fikret
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Май 2005
Мнения: 1691

МнениеПуснато на: Съб Апр 09, 2016 7:58    Заглавие: Отговорете с цитат

producer написа:


Със сигурност и в сегашния случай има начин, просто засега не откривам в нета решение на този проблем, затова реших тук да опитам.
Не си търсил упорито, как да няма. Ето Опитай. Но само немай глупостта да отидеш в сервиз и да кажеш на техника "Искам да ми смениш само 4 кондензаторченца. Щото не е до тиксо и тел работата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Фев 2006
Мнения: 3738
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Апр 09, 2016 8:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето ,техническото решение е дадено .Интересно ми е как не е намерено ,като е било необходимо да се напише модела на телевизора и на български "Прекъсва звука " Интересно ми е колко време ще отнеме на пусналият темата да намери тези кондензатори и да ги смени.Ако бъде така любезен да сподели . На мен ми отне половин работен ден . Все пак истинският ремонт е подмяната на чипа .
_________________
"Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
producer
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 17 Дек 2010
Мнения: 26

МнениеПуснато на: Съб Апр 09, 2016 8:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Много ви благодаря! Многократно изписвах в Google модела на телевизора, "няма звук", "няма аудио" и какво ли още не, но как да се сети човек да е точно "прекъсва звука"?!? Smile
Регистрирах се току-що там, но кой знае кога администраторът ще прати потвърждение и активация... След това непременно ще пиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 3 от 5

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov