Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Търся информация за радиостанция РТ21-10

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Мобилни комуникации - Mobile communications



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Bengata
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Яну 2008
Мнения: 663
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Яну 20, 2017 13:04    Заглавие: Търся информация за радиостанция РТ21-10 Отговорете с цитат

Здравейте
Притежавам два броя 10 канални радиостанции РТ21-10 с лампово крайно високочестотно стъпало . Работната честота в момента е 47.950 . Имат кварцове само за един канал . Нещото което не ми е ясно и не мога да разбера как се изчислява предавателни и приемният кварц . Ако някои има информация или знае формулите нека ги сподели . Също така схема . Не мога да разбера следното за приемната част има място за 5 броя кварцове а за предавателната място за 3 броя ще ми е нужна схема или поне обяснение .

Благодаря предварително
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
hidrazin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Мар 2008
Мнения: 1420
Местожителство: Казанлък

МнениеПуснато на: Съб Яну 21, 2017 19:46    Заглавие: Отговорете с цитат

И що не погледнеш тук?
http://www.kn34pc.com/sch/index_trx.html
Щом е с лампи накрая е от най-дъртите творения с германиеви транзистори, основно SFT...
Връщаш ме с умиление към детските ми години - още тогава, преди 30 и повече години си ги изцвърквах с клещите за силиконовата паста.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Мобилни комуникации - Mobile communications Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov