Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Проблем при запис на музикални файлове от торенти

 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
lumy
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 22 Май 2015
Мнения: 6
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Съб Сеп 26, 2015 12:31    Заглавие: Проблем при запис на музикални файлове от торенти Отговорете с цитат

Здравейте!
Напоследък се сблъсквам с един такъв проблем, който не мога да проумея откъде идва - при запис на музикални файлове от торенти, на някои места се чува неприятно пращене, а при просвирване на компа няма никакви проблеми. За запис използвам Ashampoo 14. Файловете са обикновено във FLAC формат, а аз ги конвертирам в WAV или ако са Que ги разделям и после конвертирам.
Ще бъда благодарен на всеки, който ме насочи към правилното решение, защото хабя дискове за нищо, а не обичам, когато във звука има каквото и да е смущение.
_________________
Любомир
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Съб Сеп 26, 2015 16:29    Заглавие: Отговорете с цитат

И някой трябва да гадае какво и на какво записваш?

Ако се мъчиш да записваш стандартно Audio CD от lossless формат не трябва никакво допълнително конвертиране. За Win - направо с EAC.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
ststefanov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 14 Дек 2004
Мнения: 1507

МнениеПуснато на: Съб Сеп 26, 2015 20:46    Заглавие: Отговорете с цитат

За Linux - K3B, например.
_________________
ststefanov.eu
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
o33y
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 09 Юли 2013
Мнения: 2

МнениеПуснато на: Чет Мар 23, 2017 14:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Такива файлове не ги конвертирай, че много хора ще отрекат, но може да вкараш паразитни битове. лично аз съм експериментирал и при натоварено ПЦ и успоредно с това конвертиране се получават битови разлики при файловете. Сравнявал съм ги с такъв софтуер, който изкарва разликите. Записвай директно ФЛАК и .КУЕ на диск, а а ако екстрактваш отделни песни не ги конвертирай в УАВ, понеже ще получиш файл с двойна конверсия.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Чет Мар 23, 2017 22:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Не ми е ясно за какво изкара старата тема и какво толкова искаш да кажеш.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov