Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Спукано стъкло на телеф. Oukitel

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Мобилни комуникации - Mobile communications



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004
Мнения: 2505

МнениеПуснато на: Пон Май 01, 2017 7:49    Заглавие: Спукано стъкло на телеф. Oukitel Отговорете с цитат

Имам такъв телефон, Oukitel K6000, не е Pro версията. Преди 2 седмици го изпуснах лошо на бетон и се спука дисплея или по- вероятно някакво защитно стъкло отгоре, понеже всичко си работи нормално- няма никакви отклонения в образа и тъч скрийна. Какво може да се направи, стъкло ли се търси, тъч скрийн ли, има ли някой информация за тоя модел в това отношение?
_________________
All Rights Reserved
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Rumen Rusev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Ное 2007
Мнения: 408
Местожителство: Белцов

МнениеПуснато на: Пон Май 01, 2017 8:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Щом дисплея е здрав сменяш само тъчскрийна.
От тука можеш да си поръчаш: https://ru.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=AS_20170430224348&SearchText=oukitel+k6000+touch
Разглобяваш телефона откачаш лентовия кабел разлепяш тъча след това залепяш новия тъч с лепило или двустраннозалепяща лента и сглобяваш имам лента имам и лепило ако неможеш да намериш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004
Мнения: 2505

МнениеПуснато на: Пон Май 01, 2017 9:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако спуканото е част или заедно с тъчскрийна не би ли трябвало тъча да не работи добре, а при мен няма отклонение. Да не би най- отгоре да е стъкло, което няма общо с тъчскрийна, има ли такава вероятност? Иначе върху така спуканото стъкло имам и протектор против надраскване. Всеки случай има в AliExpress тъчове за тоя модел, ще взема да поръчам един, не са скъпи.
_________________
All Rights Reserved
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Rumen Rusev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Ное 2007
Мнения: 408
Местожителство: Белцов

МнениеПуснато на: Пон Май 01, 2017 12:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма стъкло под протектора е тъча работят и спукани в повечето случаи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004
Мнения: 2505

МнениеПуснато на: Вто Юни 27, 2017 19:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Получих тъчсрийна, но не се наемам сам да го подменя. Попитах в един сервиз за телефони но ми казаха, че не можело да се подмени тъчсрийна, понеже бил залепен здраво с дисплея и няма гаранция, че при отлепване няма да се повреди и дисплея. Дали е така и ако има някой, който може да го смени професионално, нека ми пише да уговорим евентуален ремонт. Освен това днес имам и друга изненада- внучката ми си счупи стъклото на нейния телефон- Samsung Galaxy A3 - SM-A310 2016 год. Някой има ли и/ или може ли да го смени и евентуално цена?
_________________
All Rights Reserved
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
k810
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 25 Юли 2008
Мнения: 1687
Местожителство: Несебър

МнениеПуснато на: Вто Юни 27, 2017 20:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Има машини за отлепяне на тъчове от дисплеи , обаче струват 100-200 лв и колко сервиза мислиш че инвестират в купуване на инструмент за работа.

Най-добре да го смени този които те посъветва да купиш само тъч вместо цял комплект.

Поне за следващия път ще знаеш. Щото сега ако купиш и комплект , сигурно цялата далавера ще излезе повече от телефона.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004
Мнения: 2505

МнениеПуснато на: Вто Юни 27, 2017 20:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Купуването само на тъчскрийн си беше моя инициатива. А телефон Oukitel K6000 не е съвсем евтин телефон, макар, че в сравнение с други си е евтин, но сравнен със скъпи модели, така, че цял комплект, който е около 50 лв. изобщо не е по- скъп от телефона. Иначе за отговора- мерси!
_________________
All Rights Reserved
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Rumen Rusev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Ное 2007
Мнения: 408
Местожителство: Белцов

МнениеПуснато на: Вто Юни 27, 2017 22:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Колега прати ги да видя за какво става въпрос писал съм ви на лични адрес ще помогна цената ще я договорим. Отлепва се и без такава машина Smile е има голям риск да се счупи и дисплея. Предполагам че няма да има проблем.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Мобилни комуникации - Mobile communications Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov