Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Станция за горещ въздух, избор

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
atanaspachov
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 08 Сеп 2013
Мнения: 26
Местожителство: Свиленград

МнениеПуснато на: Пон Ное 05, 2018 8:44    Заглавие: Станция за горещ въздух, избор Отговорете с цитат

Коя от тези двете станции да избера ?
Някой имал ли е опит с тези двете и/или да ми каже коя е по-читава ?
http://elimex.bg/product/127024/stantsia-za-razpoyavane-s-goresht-vazduh-zd-8908.html
http://elimex.bg/product/103287/stantsia-za-razpoyavane-s-goresht-vazduh-850b-gordak.html

Като плюс бих отчел втората, че има помпа, защото не ми се отдава много разпояването, макар и с механична помпичка и с разпояващи ленти, и мажа платките. Да не говорим че самият ми поялник е леко скапан и няма мощност.
Но първата ми изглежда по-семпла, по-изчистена, по-просто устроена и ми вдъхва повече доверие.
От Свиленград съм, нямам възможност да ги видя на живо, да ги видя на тежест как са поне. Ще поръчвам сляпо.
Първата е и по-мощна, дано не ми изиграе лоша шега, макар че има регулировка на температура /не знам колко ще е читава/ и дано с по-ниско настроена струя да не прегрявам платките.
Следенето им по температура как е, с термодвойка ли е или с NTC ?
А регулировка на реотана за съответна температура имат ли ? Или е на базата "включено/изключено" ?
Ще се ползва чат-пат за разпояване на мосфетчета от дънни платки. Начинаещ съм, но трябва да започвам от някъде.
Благодаря Ви предварително !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
tvservice
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 09 Ное 2003
Мнения: 379
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Ное 05, 2018 14:08    Заглавие: Отговорете с цитат

За първата нямам мнение, ползвам подобна на втората, но моята няма индикатор за температурата. Работи добре. Когато се поупражниш в началото ще се научиш и няма да имаш проблеми със запояването и разпояването.
_________________
Няма да умрем от глад докато има техника Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivan dimitrov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 09 Дек 2005
Мнения: 828
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Ное 05, 2018 15:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Има и друг вариант. Взимате си http://elimex.bg/product/103943/rakohvatka-za-stantsia-pn958d-gordak.html , това една мега8, симистор, оптрон и лед индикатор, правите си станцията сам за половината от цената и не се налага да доуправяте фабрична такава.
Обръщайте внимание и на мощноста, не е без значение.
Каква помпа има втората? Ако имате предвид че помпата е в кутията а не на дръжката, за мен това не е плюс.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Пон Ное 05, 2018 16:34    Заглавие: Re: Станция за горещ въздух, избор Отговорете с цитат

atanaspachov написа:
....Като плюс бих отчел втората, че има помпа, ...

Подозирам, че под "помпа" разбирате нещо друго, а не това което е всъщност - "компресор" ("духалка").
С двете "врътки" може да регулирате температурата на "изпомпвания" (духащия) въздух, както и дебита му.
_________________
RemoteControls
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
rosen_s
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 23 Юли 2010
Мнения: 95
Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Пон Ное 05, 2018 18:01    Заглавие: Отговорете с цитат

И двете са само духалки.

Тази например например има смукалка http://www.elimex.bg/product/104458/stantsia-za-zapoyavane-i-razpoyavane-zd-987.html

Ползвам от доста време такава http://elimex.bg/product/121147/stantsia-za-zapoyavane-i-razpoyavane-952b-gordak.html
и поялник и духалка. Върши добра работа. Температурата се следи с термодвойка на изхода на горещия въздух. Регулира се температурата и дебита на горещия въздух и температурата на поялника. Тежи 4кг.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
al_at
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Окт 2011
Мнения: 383
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Ное 06, 2018 15:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето тук има доста богат избор от станции за горещ въздух на YaXun. Лично аз ползвам YX881D и съм доволен. Цените са съизмерими с Елимекс, но направиха сайта с регистрация, ако искаш да видиш цени.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov