Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Мощност на електроуреди

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
wardog
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 28 Юли 2012
Мнения: 31
Местожителство: BG, SF

МнениеПуснато на: Пет Ное 09, 2018 23:18    Заглавие: Мощност на електроуреди Отговорете с цитат

Сблъсках се с интересен проблем. Имам място с бунгало, за да го захтаня с ток от мрежата ми трябват грубо 60000лв., алтернативата е соларна(вятърна или друга(на стоиност грубо 900 - 8000лв.)) система. Проблемът е, че не мога да зкупя такава, защото ме питат каква мощност ще захранвам. От там отивам в магазин за електроуреди и ги питам тези (избраните) електроуреди каква мощност имат, а те започват да ми обясняват каква е годишната консумация в кВч. Та въпросът ми е, някой има ли инфо за мощностите на домакинските електроуреди, или ако може да ме насочи към саит с такава информация?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vektra
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Окт 2006
Мнения: 1068
Местожителство: КУЛА skype: malin_66

МнениеПуснато на: Съб Ное 10, 2018 8:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Елемент-арно (арноелементно) е. Разбирате какви уреди са необходими (и колко ще се ползват едновременно). Избирате състояние (ново или употрбявано), марка (ориг. или имитиращ продукт), модел - намирате спецификацията в нета и си правите сам изчислението на база едновременно ползване на съотв. уреди. Не ми е ясно само как ще изчислите силата на вятъра в даден момент или наличието на вида облачност. Ясно е само че при безветрие и/или през тъмната част на деня ще е като ..., и/или ще требе и резервна с-ма за захр..
Остава да помислите как ще елиминирате сблъсъка с проблема с апашите. На фона на уредите и оборудването за ел. мощност, може ще предизвикате у тях нездрав интерес. Освен ако няма постояно присъствие (и/или др.). Ако решите да наемете фирма за охрана те пък ще питат за сумата на охр. имущество. Пасивна охр. система в такива случаи не е много ефективна (вкл. и на фона на новият софтуер за разпознаване по походката).
_________________
0889635863 , 0895110091 , 0877419867
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
amdatlon
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 26 Сеп 2008
Мнения: 162

МнениеПуснато на: Съб Ное 10, 2018 21:26    Заглавие: Re: Мощност на електроуреди Отговорете с цитат

wardog написа:
..
някой има ли инфо за мощностите на домакинските електроуреди, или ако може да ме насочи към саит с такава информация?


Най лесно: Гледаш етикета(табелката с данни) на уреда и там би трябвало да си пише колко 'вата' е.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov