Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Схема на UPS НПЗ-106А и НПЗ-103А

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
danail54
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Яну 2006
Мнения: 310
Местожителство: Godech

МнениеПуснато на: Сря Юли 24, 2019 19:41    Заглавие: Схема на UPS НПЗ-106А и НПЗ-103А Отговорете с цитат

Доста колеги търсят схема на тези UPS-и в доста теми от форумите. Аз също пусках търсачката но нищо. Престраших се да пиша на фирмата производител Стил Електроникс ООД и хората се оказаха коректни и ми изпратиха схема. Слагам я в атъча за да спестя лутане на колегите.
_________________
Skype:danail54
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pansim
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 19 Юни 2012
Мнения: 92
Местожителство: Sandanski

МнениеПуснато на: Пет Юли 26, 2019 11:11    Заглавие: Re: Схема на UPS НПЗ-106А и НПЗ-103А Отговорете с цитат

danail54 написа:
Доста колеги търсят схема на тези UPS-и в доста теми от форумите.


Търсят, защото дефектират и то много. Това са едни от най-ненадеждните устройства от този тип на пазара...и най-евтините, та затова се и купуват.
Само като видя на един ключ комутиране на високото /230в/ и ниската страна /12в/ и ми става ясно що за схемно решение има. Sad
Да не говорим за управлението на мощните мосфет-и с CD4047 - някой ще ми каже ли къде и как е реализирано мъртвото време, необходимо за работата на двутактния преобразувател?! Very Happy
Смешна работа - поставяме големи гейтови резистори и "готово"
Пълен смях е тази схема и надеждноста е подобаваща на схемното решение.
_________________
заваръчни инвертори
продажба и ремонт 0887 60 77 22
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov