Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Филипс с проблем с HDMI

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
bdimov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 25 Яну 2005
Мнения: 261
Местожителство: Pazardjik

МнениеПуснато на: Пет Яну 31, 2020 12:33    Заглавие: Филипс с проблем с HDMI Отговорете с цитат

Здравейте, проблема е следния и търся съвет.
Един приятел ми докара преди няколко дни телевизора си PHILIPS 43PUS7202, на който при физическо преместване със забравен DHMI кабел, беше изкъртил HDMI-1. Самия конектор беше само отлепен, без да има скъсани писти и други щети. Запоих го и го тествах с лаптоп-а ми, проблеми нямаше. Като го върнах се оказа че HDMI-1 работи с компютъра ми, с негов блурей плеър... обаче от приемника му за телевизия ( фюжън ) не "няма сигнал". Разменихме им местата, фюжъна на HDMI-2, блурейя на 1 и даже си правихме мохабет 2-3 часа и уж всичко беше наред. 2-4 дни по-късно ми се обажда човека и ми казва че в момента проблема е следния > на който и HDMI да е превключен, телевизора след секунди си се прехвърлял сам на HDMI-1 и нищо не ставало... до колкото разбрах "няма сигнал" и толкова. Правил е ресет на ТВ-то ,без успех. Някакви мнение и съвети ... ?!
П.С. Тествано е с три отделни ( но еднакви като модел ) приемника за телевизия.

Поздрави!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
k810
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 25 Юли 2008
Мнения: 1687
Местожителство: Несебър

МнениеПуснато на: Съб Фев 01, 2020 11:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Смени буксите . Крачетата може да са счупени вътрешно под пластмасата и да не си личи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bdimov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 25 Яну 2005
Мнения: 261
Местожителство: Pazardjik

МнениеПуснато на: Пон Фев 17, 2020 17:48    Заглавие: ... Отговорете с цитат

Благодаря за инфото, телевизора го оправих още същия ден, когато писах и темата... но съм забравил да пиша че проблема е решен. Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov