Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

"Дамско" зарядно зя автомобилни акумулатори

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ikarlo
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Апр 2008
Мнения: 470
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Май 09, 2020 11:00    Заглавие: "Дамско" зарядно зя автомобилни акумулатори Отговорете с цитат

Осмелявам се да предложа на вниманието Ви преработен АТХ захранващ блок в зарядно за автомобилни акумулатори. Наричам го "дамско" защото е разработено специално за ползване от дамите шофьорки - никакви копчета, цифрови (объркващи ги) индикации, пълна защита от неправилно включване, може да зарежда акумулатор без изключване от автомобилната инсталация (крайното напрежение е напълно безопасно за автоелектрониката). Дори не съм сложил изходни клеми, където да се свърват кабели, защото това си е опасна манипулация, ако другите краища на кабелите вече са вързани към акумулатора. По същата причина и мрежовият кабел е свързан директно без куплунг.
Не знам дали му е точно тук мястото, може би в общи приказки, не съм сигурен.
Пишете ако имате мнение по въпроса.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov