Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Проблем с бензинов агрегат или UPS
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
plamil
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Ное 2007
Мнения: 384
Местожителство: с. Аспарухово, обл Варна

МнениеПуснато на: Сря Окт 14, 2020 5:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Подведох се от поста на hidrazin,
Цитат:

- "Един EATON 5PX 1500 с допълнителен блок EATON 5PX EB"

Имах предвид че допълнителните блокове се свързват паралелно на основните акумулатори а не последователно.
А и пусналия темата не спомена модела на UPS-а!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
hapy_boy_21
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Май 2005
Мнения: 448
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Чет Окт 15, 2020 20:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам защо не съм получил известия при отговор в темата, проверих форума и о, чудо, доста мнения.
Проблема като цяло е локализиран. Проблема е от агрегата. Честотата е нестабилни и прехвърли ли 54 Hz, UPS-ът решава, че има проблем.
Решението е малко странно но върши някаква работа. Има лост, който следи форсирането на оборотите в ДВГ. При голям товар, форсира постепенно. Към този лост има две пружини, едната е закачена на единия край и държи лоста в едната страна, докато агрегата запали, след това лоста преминава в другата страна. Втората пружина е по-фина и явно е някаква донастройка на оборотите. Откачих я, явно в нея е бил проблема, въпреки, че не виждам какъв може да е той. Честотата се нормализира в разумни граници, от 50 Hz до 52,5 Hz. Включих една лампа 100 W в единия контакт на агрегата, един познат ми беше споменал, че подобрявала cos f, не знам до колко, това е така. Видимо лампата трепти. Ако закача фината пружина, спира да трепти, явно честотата се покачва. Странна работа.
Благодаря на отзовалите се.

plamil написа:

А и пусналия темата не спомена модела на UPS-а!


Виж първия пост, написал съм го, Artronik 1000 VA. Wink
_________________
http://extrahost.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
bad_boy_2
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Мар 2005
Мнения: 221
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Чет Окт 15, 2020 21:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Това с лампата как подобрява cos f кърти... Laughing
Освен това ако е от старите лампи с нажежаеми нишки те са доста инертни и според мен няма как да видиш разлика от 1,5 Хц.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
plamil
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Ное 2007
Мнения: 384
Местожителство: с. Аспарухово, обл Варна

МнениеПуснато на: Нед Окт 18, 2020 14:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Пробвай да източиш и подмениш маслото на двигателя с вътрешно горене. Проследи нивото да е до необходимото ниво. На някои модели, регулирането на оборотите ( съответно честотата) се осъществява от налягането на вградената в двигателя маслена помпа. Акоима маслен филтър - подмени и него.
Не казвам че и при теб е така, но не пречи да провериш
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
hapy_boy_21
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Май 2005
Мнения: 448
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Сря Дек 16, 2020 20:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Сменено масло, почистен карбуратор. Нивото на маслото е до средно ниво, отчетено от бъркалката вътре. Положението е долу-горе същото. Опъне ли се леко пружината на клапата за въздух на карбуратора, чуваемо се форсира леко и честотата скача и ups-ът изключва. Оставих пружината в свободно състояние. Сега честотата е в граници от 48 Hz до 49,5. ЯВно има нещо друго, което ми убягва.
_________________
http://extrahost.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov