Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Проблем с камера

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ikarlo
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Апр 2008
Мнения: 470
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Яну 20, 2021 17:42    Заглавие: Проблем с камера Отговорете с цитат

Онзи ден ме нападна COOSVirus и ми унищожи всичко което беше в компютъра. Добре, че имам дискове с архиви, но последните неща и снимките заминаха. Както и да е, форматирах дисковете и инсталирах 64 битова 7-ица (преди това бях с 32 битов WIN7). Заредих драйвери както си му е реда, включително за CANYON USB CAMERA от оригиналния диск. Но камерата не тръгва, а ми съобщава, че трябва "цифров" драйвер, щото нямало знак! (е нещо такова). О интернет свалих точния драйвер, но пак същото.
Някаква подсказка или да се връщам на 32 битова версия?
п.л. Камерата ми трябва за онлайн уроци за внука ми (9 клас).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bad_boy_2
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Мар 2005
Мнения: 221
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Сря Яну 20, 2021 20:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Като не е подписан драйвера голяма работа. Даваш му да продължи да се инсталира и толкова.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ikarlo
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Апр 2008
Мнения: 470
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Яну 21, 2021 9:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Върнах х86 версията на windows 7 и се оправиха нещата. Работата е, че инсталацията се завършва без проблем и тогава разбирам, че камерата не работи - като се опитам да я пусна излиза онова глупаво съобщение. Темата за триене, освен ако някай не реши да разчопли проблема за други случаи.
П.П. За сведение: coos virus пипнах при опит да прегледам VIN информацията за колата (трябваше ми преводното отношение на диференциала), но се оказа толкова стара, че кодовете във vin-а вече се дублират и нищо не излиза. Внимавайте, когато Ви искат email за да Ви изпратят код за влизане в сайт!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Jet
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 689

МнениеПуснато на: Чет Фев 11, 2021 22:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Зная че от определена гледна точка ти спамя темата, и се извинявам за това, но искам да отбележа, че за първи път чета за 32 битов хардуер, който не е бил разпознат от 64 битова операционна система, или не е бил намерен драйвер за него.
Винаги има първи път и не твърдя, че и на мен не може да ми се случи, но определено съм изненадан да го прочета.
_________________
Да живее негово императорско величество Клинг Надменни!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ikarlo
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Апр 2008
Мнения: 470
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Фев 13, 2021 12:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Самият аз бях изненадан от факта, че драйвера от оригиналниа диск не работи с 64 версия - когато е произведена камерата, отдавна вече е имало 64 битови ОС. Но бях притеснен от времето, трябваше ми за онлайн урок с внука ми още същия ден. Все пак направих опит да сваля нов драйвер от нета, но нямаше положителен резултат.
А за загадките, с които съм се сблъсквал виж този пост
http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=104535&topicshow=%CF%F0%EE%E1%EB%E5%EC%20%F1%20%E8%ED%F1%F2%E0%EB%E0%F6%E8%FF%20%ED%E0%20WIN%207
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov