Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Портативен CD/MP3 плеер не свири аудио CD

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Яну 07, 2021 11:17    Заглавие: Портативен CD/MP3 плеер не свири аудио CD Отговорете с цитат

Плеера е някаква куче марка JGC 8310 . Наложи се да му сменя главата , взех от ASWO SF-P101N, комплект с механиката и след монтажа разпознава всички дискове, но свири само MP3, аудио CD-тата ги зацепва песните отвреме на време, свири пасаж и прекъсва пак . Възможно ли е да е от главата, след като MP3-ките си ги свири перфектно ? Или нещо друго ? Благодаря !
Нещо подобно -ТУК https://monitor.net.ru/forum/threads/223756/#post-2327767
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Яну 07, 2021 13:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Още нещо - забелязвам, че песните от 7 нататък почва да ги чете и на аудио CD, да няма някаква настройка на водачите да трябва да се направи ? Модула , обаче бе закупен нов,и комплект с механиката ???!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Чет Яну 07, 2021 16:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Матричен диск или записван?
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Яну 07, 2021 19:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Аудиодисковете са матрични повечето, този с MP3-ките е записван , и то мното отдавна, не е и нито Verbatim, нито нещо друго супер-дупер. Ама си свири без грешка ????!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Яну 08, 2021 10:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Днеска пробвах с още дискове. С фабрични- чете от 4-5 песен , снощи записах един Verbatim с MP3-ки , захапа го веднъж тръгна да свири първата песен и спря, после NO DISK ???! Имам чувството , че сигнала е по силен и го сбърква, кофтито е, че нямам схема на свирката, да видя има ли регулиране. Други идеи ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
al_at
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Окт 2011
Мнения: 383
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Яну 08, 2021 10:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Може би направляващата, по която се движи главата, не е съвсем успоредна на равнината на въртене на диска и управлението на главата не успява да компенсира разликата във височината в различните зони на диска. Не знам дали има възможности за механична донастройка или трябва да се подлагат тънки пластинки, което е неблагодарна работа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Яну 08, 2021 13:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Сменил съм цялата механика с чисто нова, поне за такава ми е продадена, а и няма регулиране на водача . За всеки случай смених кондензатора на захранването, по платките още не съм. Няма ефект. Височината на лещата не се променя при движение, поне на око, бях свалил механизма да го наблюдавам. Старото столче е на същата височина, няма нещо фрапиращо. Ще опитам понеделник да я сменя механиката с нова, от по-скъпите, да видим дали ще се оправи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
acimov
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 18 Ное 2011
Мнения: 59
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Фев 17, 2021 6:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Купувал съм чисто нова оптика и пак се налага да се регулира тока на лазера. До сега само на една оптика ми е тръгвало от раз без да се донастройва тока, обаче и там прескачаше на някоя песен. Тока го настройвам на няколко дискове особено MP3. Не мога да кажа от къде се получава такава разлика между заводската настройка и работата на новата оптика в устройството.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov