Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Съвет за закупуване на телевизор Blaupunkt

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
charli
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 882
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юли 14, 2021 11:38    Заглавие: Съвет за закупуване на телевизор Blaupunkt Отговорете с цитат

Здравейте. Настоящият 24“ Philips се повреди, като надеждата за намиране на резервен панел е минимална. Налага се да закупя нов телевизор, задължително условие е и той да бъде с 24“ матрица. Марката телевизори Blaupunkt и харесаният модел BN24H1132EEB е с над 100 лв. по-евтин от предлаганите и наложили се като марки на пазара LG, Philips. Притеснява ме единствено липсата на каквато и да е информация в интернет за марката Блаупункт и още повече за модела телевизор _ предлага се само от една фирма в България и никъде другаде в Европа. Питането ми е дали да имам повод за притеснение при закупуване на телевизор от тази марка или тези тези 100 лв. да бъдат вложени в "представителна" марка телевизор? Благодаря предварително за препоръките.
_________________

ЖИВОТЪТ ВСЪЩНОСТ Е НЕПРЕКЪСНАТА ЗАГУБА
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
hidrazin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Мар 2008
Мнения: 1420
Местожителство: Казанлък

МнениеПуснато на: Сря Юли 14, 2021 12:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Blaupunkt от 10 години е 100% Китай.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
al_at
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Окт 2011
Мнения: 382
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юли 14, 2021 13:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Матрицата му изглежда ефтинджос - 1366 х 768. Поне да беше Full HD.
Eто един Филипс с 20 лева отгоре:
https://www.emag.bg/televizor-philips-24-60-sm-full-hd-led-24pfs5505-12/pd/DC4503MBM/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
charli
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 882
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юли 14, 2021 16:14    Заглавие: Отговорете с цитат

al_at, точно този модел Филипс бях тръгнал да купувам, но се оказа с външно захранване. Само това ми липсва из целия насъбран кабеляк около телевизора, адаптор за приемника и какво ли не още. Ням как да се поскрият, абе отказах се от този модел.
_________________

ЖИВОТЪТ ВСЪЩНОСТ Е НЕПРЕКЪСНАТА ЗАГУБА
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
milenjs
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 24 Май 2005
Мнения: 1284
Местожителство: гр.Котел

МнениеПуснато на: Сря Юли 14, 2021 22:58    Заглавие: Отговорете с цитат

По тази логика в която не ти пука за качеството на изображението по добре си остави стария развален телевизор. Филипса поне е Full HD...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
k810
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 25 Юли 2008
Мнения: 1687
Местожителство: Несебър

МнениеПуснато на: Чет Юли 15, 2021 7:05    Заглавие: Отговорете с цитат

То и Филипса е китайски. 100 лв са за емблемата.
Платките на блаупункт са по евтини, като се повреди и трябва да се замени
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
charli
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 882
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Юли 15, 2021 10:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Разваленият стар телевизор също не е Full HD, със същата разделителна способност 1366/768 и си беше със супер картина, неотстъпваща по нищо от другия телевизор с многото пиксели. К810, идеята не дали ще има резервни части ако се развали, а дали телевизорът ще изкара поне толкова, колкото биха изкарали "марковите", дали менютата не са му бъгави. По мнение на ваши колеги в бранша, именно 24 инчови телевизори е почти невъзможно да попадна на здрава матрица за замяна, поради факта, че не са масови като покупка. .
_________________

ЖИВОТЪТ ВСЪЩНОСТ Е НЕПРЕКЪСНАТА ЗАГУБА
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
k810
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 25 Юли 2008
Мнения: 1687
Местожителство: Несебър

МнениеПуснато на: Чет Юли 15, 2021 20:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Всички нови телевизори изкарват до гаранцията, Самсунг според мен са най зле и често не изкарват и до 3 години. Особенно новите тънки модели , дето като се повреди подсветката запалва и световода и най доброто място на Самсунга е в казана. При евтините кучи марки има повече възможност за ремонт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
charli
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 882
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Юли 26, 2021 20:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте. Благодаря за менията. Днес се сдобих с Blaupunkt BN24H1132EEB. Първоначално бях малко скептичен относно марката, поради липсата на каквато и да била информация в международния интернет за този модел. В крайн сметка мога да кажа, че телевизорът е по-добър от дефектиралия PHILIPS 24PHH5210. Цветовете са значимо по-"ефирни", а от там и картината е някак си по-детайлна, баланса между черното и бялото е доста по-добър. При филипса не съм успявал да постигна такова черно, без да намаля драстично контраста/яркостта. Силата на звука от говорителите е доста по висока, дистанционното управление е сравнително по-компактно. Засега единственият недостатък, който ми се наби на очи,е недобро "прилепване" на пластмасовата рамка към дисплея, най-вече отдолу. Процепа е доста голям, вижда се светлина от подсветката, с времето в възможно да попада/натрупва прах или безпрепятсвено на навлизане на вода. В крайна сметка остава се надявам да не се налага да пиша тема по повод модела телевизор, което ще значи, че не е дефектирал доста след гаранционния му тригодишен период.
_________________

ЖИВОТЪТ ВСЪЩНОСТ Е НЕПРЕКЪСНАТА ЗАГУБА
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov