Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Питане за дистанционно за радиоуправляеми играчки.

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
vladimir_ki4ev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 10 Юни 2005
Мнения: 513
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Юли 20, 2021 19:23    Заглавие: Питане за дистанционно за радиоуправляеми играчки. Отговорете с цитат

Здравейте!
Питането е до колегите занимавали се с това чудо.Наследника ме накара преди време да му направя приставка, която да се включва след приемника и да работи в режим включен / изключен. Приемника вади обикновен шим изходен сигнал. Проблема ми изкочи (приставката си работеше дълго съвсем нормално), когато по някаква причина се промени запълването на шима. В началото съотношението бе 40 до 80 процента запълнен (минимално до максимално ниво на командата). Сега горната граница на запълване е някъде около 10 процента. А долната е има няма 5! И мойта работа стана сложна.
Та някой има ли идея, какво се е оплело? Най-гадното е, че китайчето си работи (серво машинката).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladimir_ki4ev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 10 Юни 2005
Мнения: 513
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юли 21, 2021 9:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Да добавя, че дистанционното е за играчки за мъже Very Happy . 6 канала 500 м. и обратна връзка. Не се ползва за играчка, а за управление на мобилен компресор. Не ме питайте защо не е с обикновенно дистанционно от кола,защото и аз не разбрах, ма това е друга тема.
Единствената причина според моя милост да имам тоя проблем е някаква икономия на енергия от приемника. Отваряхме предавателя, защото правеше мизерии при един от джойстиците. Оказа се разхлабено кабелче в конектора към потенциометъра. Нищо не сме пипали (не че има какво толкова да се пипа). Модела на това чудо на киайската индустрия е FLY SKY FS-16X 2.4GHz AFHDS 2A . Е аз нямам точна идея, кое е баш името ма е нещо от тия текстове. А не е дистанционно ами DIGITAL PROPORTIONAL RADIO CONTROL SYSTEM Embarassed

А някои хора са на море, а други сме на топло и сухо Laughing . Но всички бъдете здрави и ....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivan dimitrov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 09 Дек 2005
Мнения: 828
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Юли 21, 2021 13:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами може и софтуерът да се е "оплел". Това си има и микроконтролерче и еепромче. Изглежда и ИСП порт и меню за ъпдейт.
Ако въобще е това - https://www.getfpv.com/learn/fpv-diy-repairs-and-mods/flysky-fs-i6-transmitter-modding/ де.[/url]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Пулевски
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 19 Яну 2004
Мнения: 74
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Сря Юли 21, 2021 18:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Икономия на енергия от приемника няма.
Проверете действието на приставката на друг канал в приемника.
Проверете в менютата за настройки на ограничения на хода по минимална и максимална граница.
Проверете за активирано миксиране към друг канал, въпреки че "никой нищо не е пипал".
Упътване: https://files.banggood.com/2016/09/FS-i6X%20User%20manual.pdf
_________________
Токо Йока...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
fem
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 22 Сеп 2005
Мнения: 41
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Юли 23, 2021 9:36    Заглавие: Отговорете с цитат

При стандартен PPM сигнал, управляващия импулс е от 1 до 2 милисекунди с пириод от 20 милисекунди.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladimir_ki4ev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 10 Юни 2005
Мнения: 513
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Юли 24, 2021 15:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Така, от зад напред. Отношението на сигнала е точно такова 1-2 към 20. Но преди да стане "нормално", беше 3-8 към 10. Искам си "ненормалното"!
Приемника има 6 изхода. Нямам идея това ли са каналите. Но всичките изваждат едно и също. Сина твърди,че е пробвал с ограниченията по минимален и максимален ход.Мисля че пробва с нулиране на връзката и изграждане и запознаване отново. Упътването ще го гледам довечера, защото си нямам никаква идея за "активирано миксиране към друг канал".
Ще стигна до презаписи и ъпдейти , но ще изчакам да дойде новия приемник, та като ръчкам да знам коя е белята.
Благодаря за съветите!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivan dimitrov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 09 Дек 2005
Мнения: 828
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Юли 24, 2021 19:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Това за софтуерът Ви го написах, защото от изложението не става ясно дали проблемът се е появил заедно с проблемът в джойстикът.
Ако аз проектирам нещо такова, бих взел мерки за защита при евентуално(всъщност .... сигурно) прекъсване на потенциометъра в даден момент. Подобни дистанционни се ползват за не съвсем безопасни играчки, та....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladimir_ki4ev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 10 Юни 2005
Мнения: 513
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Юли 24, 2021 20:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Проблема с потенциометъра си го имаше, но приставката работеше. Просто на единия джойстик при завъртане в перпендикулярната посока в едно положение( извън средната позиция) другата команда се влияеше. Това не беше добре, защото искахме да ползваме и другите команди.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov