Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 



 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
jongil
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2011
Мнения: 139
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Вто Яну 04, 2022 21:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Телевизорчето има звук,но няма картина.Липсваше високо напрежение.Тъй като не съм професионалист,в момента нямам осцилоскоп да проследя пусковите импулси от К174ХА11.Измерих захранващите напрежения,които са в нормата.Кондензаторът С3 ми се видя съмнителен и го смених,но сложих 1 мкф.вместо 0.47.От изхода на умножителя се получи доста голяма искра(над 1 см)което ме обнадежди,но след няколко секунди започнаха да прескачат искри вътре в самия умножител,в същото време констатирах,че резистора R1 силно грее и замириса.Изключих го и сложих обратно стария кондензатор.Констатирах че драйверния транзистор Т2 е дефектирал и го смених с C2330,понеже не намерих оригинален.Тъй като след смяната, резистора R1 продължаваше да грее силно,проверих всички диоди по платката за Х.О.-оказаха се здрави.Смених и всички кондензатори-електролитни и керамични да да изключа вероятността за утечка,но проблемът си остана.Крайния транзистор на мерене с омметър се оказа добър,но за всеки случай го смених с BD901.Откачах за проба една по една жичките които отиват към другите платки,но без ефект.Нещо го товари,но така и не разбрах какво.Откачих и отклонителната бобина.
Напрежението на извод 10 на платката от 11 волта пада на 8 волта,но все още си остава загадка какво го товари.Проверих отново всички полупроводници по платката-всичко е наред.Разпоих ТХО-то и закачих за проба друго-само първичната част,но все тая.При закачено ТХО ми дава 100 ома между колектора на крайния транзистор и маса,което ми се вижда доста ниско.
Ще бъда благодарен за съвет или насока.
http://electro-tehnyk.narod.ru/docs/409.files/image010.jpg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 10 Окт 2004
Мнения: 3621
Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Нед Яну 23, 2022 16:04    Заглавие: Отговорете с цитат

100 ома между колектор и маса... и ти си опитен потребител?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov