| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
guitman Опитен потребител


Регистриран на: 26 Авг 2004 Мнения: 1470 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Съб Юни 25, 2005 9:22 Заглавие: Телефон, импулсно - тонално набиране. |
|
|
Здравейте! Интересува ме как да певключа клавиатурата на домашният си телефон от импулсно на тонално набиране. Нямам никаква документация за телефонния апарат. Към поста съм прикачил снимка. Надявам се тя да помогне.
Благодаря! _________________ home studio |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Юни 25, 2005 14:00 Заглавие: |
|
|
| Пробвай вдигаш слушалката,натискаш- стрелка с точка,1,1,5,9,0,две кръгчета ,0,3,3,или 0,3,6,едното беше май за пулс а второто за тонално и накрая пак стрелка с точка и затваряш.Ако не стане отвори го и виж до куплунга за втора слушалка дали има ключе или потенциометър отбелязан с MFV-IMV ,но май твоя е с всичкото набиране на тастатурата,малко ти е тъмна снимката и не мога да видя точно. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
guitman Опитен потребител


Регистриран на: 26 Авг 2004 Мнения: 1470 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Съб Юни 25, 2005 17:24 Заглавие: |
|
|
няма втора слушалка, както и някакъв елемент с означение MFV-IMV. като опитах с комбинацията от клавиши ако не задържа натиснат бутона със стрелката с точка, то телефона избира номера на всеки натиснат клавиш. пробвах със и без задържане на бутона със стрелката но не става. мисля че кода трябва да се набере със задържане тъй като телефона има функция при която със задържане се запаметяват 10 различни номера.
сигурен ли си че това е кода? утре ще кача по детайлна снимка но ще те помоля да напишеш специално коя част от телефона те интересува. _________________ home studio |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Юни 25, 2005 21:22 Заглавие: |
|
|
| В такъв случай най вероятно смяната на режима на набиране става чрез подмяна на тастатурата търси си такава за тонално набиране. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
guitman Опитен потребител


Регистриран на: 26 Авг 2004 Мнения: 1470 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Съб Юни 25, 2005 21:24 Заглавие: |
|
|
лошо!  _________________ home studio |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tsuko Опитен потребител


Регистриран на: 30 Ное 2004 Мнения: 356 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Нед Юни 26, 2005 21:25 Заглавие: |
|
|
guitman поразгледай дали на платката не е разработено заводско като вариянт "ръчно " превключване(dial to pulse).Имам вече няколко такива случай .
А като комбинация с бутоните мога да ти предложа за проба задържане на бутон мрежа # . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Нед Юни 26, 2005 23:29 Заглавие: |
|
|
всичко се прави с комбинация от бутони.Два пъти съм правил на една клиентка която имаше упътване и стана-ама като не го снимах сега не мога да помогна как точно ставаше Мисля че цифрите участваха активно но как се влизаше и коя беше комбинацията????Също може да се сменя и тоналноста на звънеца по този начин и силата на звънене _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Юни 27, 2005 5:40 Заглавие: |
|
|
| Колеги ,занимавам се с тези телефони FETAP откакто са се появили на пазара .Искам да кажа ,че моделите с ключе на тастатурата ,а този май е точно такъв ,цялото им набиране е във нея. Германците са предвидили смяна на начина на набиране при тях чрез смяна на цялата тастатура . Ако са от друг тип ,със чип на дънната платка да ,но не и при тези модели. Иначе разновидности дал господ. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
guitman Опитен потребител


Регистриран на: 26 Авг 2004 Мнения: 1470 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Пон Юни 27, 2005 22:01 Заглавие: |
|
|
може би постовете ми да се тълкуват двояко, тъй като мисля че споменах че съм огледал платката, макар и не в прав текст. всъщност я огледах още преди да пусна тази тема. на платката има няколко джъмпера на които не пише нищо но по всичко личи че не са за смяна на режима на клавиатурата.
tsuko, този телефон няма бутон "диез". вижда се на снимката. _________________ home studio |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tsuko Опитен потребител


Регистриран на: 30 Ное 2004 Мнения: 356 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Пет Юли 01, 2005 1:38 Заглавие: |
|
|
Да действително сега забелязах че липсва бутон #.
Но не знам от къде разбра че джъмперите не са за тази цел прдполагам че не очакаш до тях да пише Pulse or Dial а и при положение че нямаш сервизна документация за този телефон?
А и все пак какъв е точно модела какъвто спомена ELP или някакъв друг? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|