| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Сря Юли 20, 2005 15:28 Заглавие: Orion T20MS Спорадично преминава в STANDBY |
|
|
| TV-то може да работи половин час,може няколко минути и след това преминава в деж. режим.Захр. напр. са на лице.Проца също е захранен.Някакви идеи? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Сря Юли 20, 2005 15:53 Заглавие: |
|
|
Този модел с STR50103 ли е ? _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Сря Юли 20, 2005 15:58 Заглавие: |
|
|
| Noel написа: | | Този модел с STR50103 ли е ? |
С STK730-080 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Сря Юли 20, 2005 16:12 Заглавие: |
|
|
Някъде около драйверния трансфоматор имаше стабилизатор чиито спойки би трябвало да са зле. А и самите на драйвера не са стока.Провери ги , обикновено от тях етават различни проблеми . _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Сря Юли 20, 2005 19:03 Заглавие: |
|
|
| Noel написа: | | Някъде около драйверния трансфоматор имаше стабилизатор чиито спойки би трябвало да са зле. А и самите на драйвера не са стока.Провери ги , обикновено от тях етават различни проблеми . |
На тези STK също има много ментета, обикновено прегряват и мощността им пада. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Сря Юли 20, 2005 19:26 Заглавие: |
|
|
| Tokio написа: |
На тези STK също има много ментета, обикновено прегряват и мощността им пада. |
От последната партида ми побеля главата  _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Сря Юли 20, 2005 20:32 Заглавие: |
|
|
Има една двойка тратзистори -ключова схема за В+ и е много вероятно проблема да е там.Ако възникне нещо друго ще докладвам.
М/у другото STK-то е от друго шаси но това нищо не гарантира. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Чет Юли 21, 2005 20:55 Заглавие: |
|
|
| виж дали не преизкрява и да преминава в дежурен режим |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Чет Юли 21, 2005 21:05 Заглавие: |
|
|
Здравейте!
Това ТВ го правя между другата работа и за това се включвам с толкова голями паузи.Проверих споменатата ключова схема и се оказа,
че същата работи коректно.Приемника се държи по следният начин:
За части от секундата ,В+ на изхода на ИЗ се срива(както и останалите напр.)и след това отново се възстановява и тъй като цифровия уред реагира малко инертно, това ме заблуди в началото,че
напреженията са на лице.В същото време ТВ-то естествено преминава
в STANDBY.В+ мисля,че трябва да е 103V,а то е около 98V в дежурен
и около 92V в ON ,като макар и много рядко започва да" плава" на долу.Проверих чрез замяна предпазния R2M,драйверния транз.,спойките около него,електролита в захр. блок.Интересното е ,че
при по силно разклащане на радиатора на STK-то,споменатия ефект
се повтаря но винаги само за част от секундата.(спойките в захр. блок са преповторени).Съмненията ми са в STK-то но понеже в момента нямам от тях ми се щеше с трици...
М/у другото в деж. режим в продължение на около 1 час ,В+ не помръдна и явно вградения MOS транз. в схемата издиша.В някои случаи при прекъсване на поне 2 от изводите му е възможно да се свърже външен MOS но сега не става. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tocho Опитен потребител


Регистриран на: 11 Юли 2005 Мнения: 328 Местожителство: Varna 0888 950800
|
Пуснато на: Чет Юли 21, 2005 21:37 Заглавие: |
|
|
Преди около 1,5 год. имах подобен дефект и вкрайна сметка стигнах до заключението,че ако напр.не е 103в STKто е ментерлък.
С първият интегр. работи 3-4месеца,но като му повиших напреж.с другия извод на имп.траф.
Вторият интеграл изкара 102,5в и понеже ТВто е на един съсед, му
сложих доп.радиатор и повече от година работи.
Защо,не опиташ с едно турско захр.,то е на цената на STKто.  _________________ Баш-Майстора умря, но шапката остана.
Стойко Димитров |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|