| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
REPAIRMAN Опитен потребител

Регистриран на: 05 Авг 2004 Мнения: 218
|
Пуснато на: Пет Авг 19, 2005 10:38 Заглавие: Настройка за авторадио VW BETA II - PHILIPS |
|
|
Добър ден ва всички.
Класически случай- следствие от неправилно свързване и монтиран 20А предпазител.Късо съединение м/у +12V и маса виновен за което се оказа един елемент подобен на диод , но със странно означение
GIY 812 или нещо подобно а под него 4004.Прилича на защита от пренапрежение?Какъв е този елемент е и със какво бих могъл да го заменя?
И друг въпрос : На лицевия панел няма бутони за ръчна настройко на честотата.Има само бутони от 1 до 4 и още една четворка VF, DX U, и, lo.Само на автоматично търсене ли става избирането на станциите?
Благодаря предварително. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Pavlik Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 490 Местожителство: Перник
|
Пуснато на: Пет Авг 19, 2005 12:07 Заглавие: |
|
|
Трябва да е По-мощен обикновен диод
а стапалото здраво ли ти е ? _________________ Колкото повече майстори толкова повече работа
Павлик |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
G_ANEV Опитен потребител

Регистриран на: 26 Окт 2003 Мнения: 1409 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Пет Авг 19, 2005 19:05 Заглавие: касетофон |
|
|
| колега сложи 1N5401 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Съб Авг 20, 2005 15:15 Заглавие: |
|
|
| Избирането е само автоматично и само напред като натискаш врътката за усилване. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Пон Авг 22, 2005 20:39 Заглавие: Re: Настройка за авторадио VW BETA II - PHILIPS |
|
|
| REPAIRMAN написа: | Добър ден ва всички.
Класически случай- следствие от неправилно свързване и монтиран 20А предпазител.Късо съединение м/у +12V и маса виновен за което се оказа един елемент подобен на диод , но със странно означение
GIY 812 или нещо подобно а под него 4004.Прилича на защита от пренапрежение?Какъв е този елемент е и със какво бих могъл да го заменя?
И друг въпрос : На лицевия панел няма бутони за ръчна настройко на честотата.Има само бутони от 1 до 4 и още една четворка VF, DX U, и, lo.Само на автоматично търсене ли става избирането на станциите?
Благодаря предварително. |
Това, което ти прилича на диод си е диод. Познал си без да искаш . Наистина е поставен там за защита, но не от пренапрежение (защото не е ценер), а от обратно включване. Задължително му постави 1N5401, защото при следващо обратно включване ще има много поражения по радиото. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
REPAIRMAN Опитен потребител

Регистриран на: 05 Авг 2004 Мнения: 218
|
Пуснато на: Вто Авг 23, 2005 7:39 Заглавие: |
|
|
Благодаря на всички.
Заблудих се от нарисуваното означение на изводите.Не съм го огледал прецизно ( не че не е на онова място на кучето).Сложих си му диод и апарата си тръгна.
Закривам темата.Лек ден на всички. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|