Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

logi4eska shema

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
shibidah
Гост





МнениеПуснато на: Пон Авг 25, 2003 12:27    Заглавие: logi4eska shema Отговорете с цитат

imam edin problem ,tova e shemata na shibidaha mi na kolata http://volkswagen.msk.ru/electro/el_zr/List22.jpg toi deistva po sledniq na4in s30 sa dva butona s koito se podava 12v na motor4eto v zavisimost ot polqriteta na motor4eto to go vdiga na gore ili obratno iskam kato si vklu4a alarmata i shividaga da mi se zatvori avtomati4no .trybva da sloga nqkakvo rele koeto da prekysva t.1 i t.2 zashoto te vinagi sa na masa ,no problema e 4e trqbva nqkakva logi4eska shema da se napravi koqto da sledi ako shibidaha e bil otvoren do sredata v koq posoka da go zatvori t.e ako 12v e podadeno na t.1 za da go zatvori trqbva da se podade sledvashiq pyt na t.2 i obratnoto klu4etata v m9 pri motor4eto sa kraini isklu4vateli t.e kato se otvori ili zatvori kapaka do krai te isklu4vat .nqkoi ako ima ideq trqvbat nqkakvi trigeri da se logat kym t.1 it.2 koito da upravlqvat kade da se podade 12v molq daite idei

zna4i trqbva mi logi4eski element s dva vhoda i dva izhoda syotvetno vhodovete sa t.1 i t.4 na s30 a izhodite t.2 i t.1 na m9 na mestoto na x29 slagam dve releta kato e na kontakt da e vklu4. a kato nee izklu4eno kogato na vhodovete e 0v i 0v i na izhodite trqbva da e tolkova /kogato navhoda t.1 e 12v na izhodite da e t.2 0v t1.12v /i obratnoto na vhod t.4 12v na izhodite t.2 12v i t.1 0v/pripodavane na 12v na vhodovete da prevklu4va i prisledvashto 12v na syshiq vhod da ne se obrushta pak a samo ako na drugiq vhod se podade 12v /kokato se podade na kontak trqbva da se nulira ako ima takova 4udo she mi svarshi rabota
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov