 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
sletoslav Нов потребител

Регистриран на: 22 Ное 2004 Мнения: 42
|
Пуснато на: Вто Сеп 13, 2005 19:36 Заглавие: Goldstar ckt-9745 |
|
|
Здравейте, колеги
Блъскам си главата с един тъп и грозен телевизор. Гръмнат от светкавица. Беше изгоряло захранването, смених полевия транзистор, смених интегралата - ТДА 4605, смених един диод и телевизора тръгна за няколко минути и отново изгоря. Захранването оправих отново, но не тръгва високото. Смених ТДА 2579 - не е от нея. Кондензатори мерих, диоди мерих, резистори, крайния транзистор - но не и не.
Явно има нещо, което не съм хванал, но не знам какво е.
Ако някой може, нека да помогне, защото побелях от този телевизор.
Предварително Ви благодаря! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коце Опитен потребител


Регистриран на: 29 Ное 2004 Мнения: 1072 Местожителство: БЪЛГАРИЯ
|
Пуснато на: Вто Сеп 13, 2005 20:15 Заглавие: |
|
|
След као си оправил захранването,изодните напрежения в норма ли са  _________________ Костадин |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sletoslav Нов потребител

Регистриран на: 22 Ное 2004 Мнения: 42
|
Пуснато на: Вто Сеп 13, 2005 20:26 Заглавие: |
|
|
| Всички захранвания са в норма, но на ТДА 2579 напреженията са много занижени. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
CEKI Опитен потребител

Регистриран на: 16 Авг 2004 Мнения: 324 Местожителство: Botevgrad
|
Пуснато на: Вто Сеп 13, 2005 21:06 Заглавие: |
|
|
На 16 краче на ТДА2579 е пин за старт и трябва да протече ток през него >6,2mA за да се пусне генератора за ХО . Погледни има ли
импулси за ХО на 11 краче. Успех! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|