Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Son of Napster

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  

Смятате ли че звукозаписните компании трябва да имат по-гъвкава политика по отношение на mp3 и интернет?
Да
50%
 50%  [ 2 ]
Не - харесва ми да плащам 20 лв. на диск
50%
 50%  [ 2 ]
Общо гласове : 4

Автор Съобщение
plamensl
Site Admin


Регистриран на: 27 Ное 2002
Мнения: 174

МнениеПуснато на: Сря Сеп 03, 2003 10:44    Заглавие: Son of Napster Отговорете с цитат

Публикувам едно много интересно мнение, което ми изпрати приятел:

eto kakwo mi pokazaha toku shto:
http://www.pbs.org/cringely/pulpit/pulpit20030724.html
reziume:
Akcionerno Drujestvo - vseki, koito pritejava akcii ot edno akcionerno
drujestvo e sobstvenik na syotvetnia procent ot vsiaka sobstvenost na
akcionernoto drujestvo.
Spored amerikanskite zakoni, ako imash edno CD s musika, imash pravo da
pravish neogranichen broi kopia, backup-i i takiva neshta, dokato CD-to e
tvoe. T.e imash pravo da si svalish MP3s (OGGs) ot CD-to i da si gi
slushash v MP3 player i t.n., dostatychno e da imash originalnoto CD. Sega si predstavete edno akcionerno drujestvo ot 1000000 dushi, vseki
pritejavasht niakakvi akcii ot nego i si predstavete, che tova akcionerno
drujestvo kupuva vsiako CD, koeto izliza na pazara.
Ostanaloto ostaviam na vyobrajenieto vi Smile)
Samo shte kaja, che shte e napylno zakonno drujestvoto da kachi vsichki
CD-ta na MP3s (OGGs) niakyde i vseki negov chlen shte moje da gi download- va i syhraniava BEZ DA E NARUSHITEL NA ZAKONA.


Последната промяна е направена от plamensl на Пет Сеп 05, 2003 8:52; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Сря Сеп 03, 2003 11:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Всяка компания сега гледа да си продава боклуците - колкото повече - толкова по - голям оборот (печалба). Съответно качеството никакво го няма. Аз пък не съм длъжен да плащам за боклуци. Но и те си гледат тяхното - ако чакат велики групо като Pink Floyd например 3 години да издадат албум, може и да фалират.
Относно евтините (5лв) и скъпите (20лв) дискове. И тези, и другите се правят на една и съща машина (а понякога и матрица). При това голяма част от цената на евтините отива за подкупи и допълнителни разходи по нелегално разпространение. Никой няма да ме убеди, че разликата от 15 лв отива за авторски права - музикантите щяха да са най - богатите хора, а очевидно не са. Тези пари отиват за монополно високи печалби на същите хора с вратовръзки, които съсипаха музиката и си пробутват боклуците. И при видеоразпространението ситуацията е същата - справки монополната фирма, за която КЗК (комисията за защита на конкуренцията) се произнесе, че няма монополно положение, пък всеки знае . . . . . .
А къде дремат държавните органи - за 2 ст. в цената на хляба толкова приказки, а тука за много повече! Що не се поинтересуват какви данъци плащат (крият) тези фирми.
Аз лично се интересувам от Hard Rock, но дори и легално не се продава и интернет понякога е единствения начин да слушаш това, което искаш, пък и желая да чуя целия албум, а не някаква компилация. А пък въобще не ми се почва за този род "музика", където се продава наполовина от цената на истинската и икономически принуждават хората какво да слушат.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov