| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Гост
|
Пуснато на: Пон Окт 17, 2005 21:42 Заглавие: Technics SA-515 |
|
|
| Интересува ме може ли този усилвател Technics SA-515 да работи само с едната схема STK 8050 (другата беше окъсила и я отпоих ) ,но на високоговорителя няма никакъв звук защитата не е сработила? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vili Опитен потребител

Регистриран на: 13 Сеп 2005 Мнения: 258 Местожителство: Търговище
|
Пуснато на: Пон Окт 17, 2005 22:11 Заглавие: vili |
|
|
| провери само да не се е вдигнало захр.все пак е почти наполовина натоварено,макар че на STK-тата им оставят доста аванс. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ангел Опитен потребител


Регистриран на: 26 Авг 2004 Мнения: 681 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Пон Окт 17, 2005 23:26 Заглавие: |
|
|
Това,че другата не е окъсила не значи че е здрава.Преди да отпоиш окъсилата имаше ли звук на 1 канал? _________________ "Сега всеки ден,всеки час навсякъде има матриял..." |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Вто Окт 18, 2005 17:25 Заглавие: |
|
|
Захранващото напрежение което се подава към схемата е 43.5 В.
това измерих на крачето което е захранването. Няма звук(пращене) изобщо. Не съм запознат много но ако итегралите са свързани в мостова схема трябва ли да има звук когато е отпоена едната интеграла. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Вто Окт 18, 2005 17:27 Заглавие: |
|
|
| По добре отивай в сервиз че хич не са му евтини интегралите и диференциалите... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Rockton Опитен потребител


Регистриран на: 10 Яну 2004 Мнения: 333 Местожителство: София - Люлин
|
Пуснато на: Вто Окт 18, 2005 18:02 Заглавие: |
|
|
| Anonymous написа: | Захранващото напрежение което се подава към схемата е 43.5 В.
това измерих на крачето което е захранването. Няма звук(пращене) изобщо. Не съм запознат много но ако итегралите са свързани в мостова схема трябва ли да има звук когато е отпоена едната интеграла. |
Отивай в сервиз, както ти казва колегата Стойчо!
То ясно че вече си "окотил" и "диференциалите барабар със шарнирите" ами да не го възпламениш нацяло горкото усилвателче!
сам едва ли ще се справиш с ремонта му, а и тук от разстояние едва ми някой колега ще може да ти го ремонтира по "телепатия"!!  _________________ Да споделим опит и познания -за да не откриваме "топлата вода" отново! -Човек се учи докато е жив. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Вто Окт 18, 2005 18:47 Заглавие: |
|
|
| поне кажете от къде мога да намеря схема. усилватела дойде в това състояние при мен и едната интеграла печеше здраво после като я отпоих имаше пълно късо м-у С и Е на крайните транзистори |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
VancheS Опитен потребител


Регистриран на: 17 Сеп 2005 Мнения: 115 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Окт 19, 2005 1:25 Заглавие: |
|
|
То затова и пече - защото е "на късо". А ти как определи, че е между колетор и емитер без схема? Вътре може да са полеваци... Ползваш ли при ремонта един такъв голям резистор със запоени жици на него и за какво ли по дяволите? Има няколко изисквания, които ако не спазиш, ще гръмнеш и новите схеми още преди да си пуснал усилвателя, след като ги смениш и ще ти излезе по-евтино да си купиш нов...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|