Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Samsung CS-25M6 - има ли в сервизното меню ...

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Гост






МнениеПуснато на: Пон Окт 17, 2005 17:08    Заглавие: Samsung CS-25M6 - има ли в сервизното меню ... Отговорете с цитат

Здравейте. Имам въпросния телевизор вече 2 години и общо взето съм доволен. Но има 2 неща, които ме дразнят - има леко хоризонтално отклонение надясно и субтитрите са ми леко на верев. Ако вляза в сервизното меню има ли опция за ротация или не. На по-новите модели това си го има в потребителските настройки /говоря за тези, на които OSD-то е прозрачно и има картина зад него - моя не е така - картина има само отстрани на менюто с настройки/.
И второ - картината по хоризонтала е леко обратно бъчвообразна - най-горе и най-долу е леко вдлъбната в средата, по средата на екрана е ОК. Има ли настройка и за това в сервизните менюта или не.
Знам, че ще ме питате за модел на шасито, но честно казано не ми се отваря, за да не разбъзикам нещо. Когато го купих преди 2 години от Техномаркета това беше единствения 25 инчов Plano модел. Освен това е Made in Korea, ако това има значение.
Предварително благодаря на отзовалите се.
Върнете се в началото
EUROFIX
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 03 Май 2004
Мнения: 76
Местожителство: V.TARNOVO

МнениеПуснато на: Вто Окт 18, 2005 15:18    Заглавие: K&K Отговорете с цитат

TV Samsung model CS-25m6 KS1A shassis
TDA9381 PS/N1/3S0283(SPM-802ERN3) Tuner – TAEL-G253D I2C-AT24C08A
Вход в сервис STBY-DISPLAY-MENU-MUTE-PWRON


ADJUST
OPTION 50 84 80 00
RESET



ADJUST

1
SCT 14
SBT 13
BLR 10
BLB 6
RG 37
GG 25
BG 32
VSL 25
VS 33
VA 40
HS 40 SC 9
CDL 9
STT 3
SPP 0
PDL 15
NDL 9
PSR 2
NSR 5
AGC 23
VOL 10
LCO 0
TXP 9

Service Mute

OPTION

Option Table : 50 84 80 00

1. LNA : ON
2. SYSTEM : CS (цвят)
3. AUDIO : MONO
4. JACK : RCA
5. ZOOM : NOR/ZOOM/16:9
6. AUTO POWER : ON
7. SBL : OFF
8. 2ND SIF : ON (звук)
9. HOTEL MODE : OFF
10. BKS : OFF
11. HING DEVIA : OFF

Service Mute

Изход : POWER OFF
_________________
HI
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Гост






МнениеПуснато на: Вто Окт 18, 2005 17:35    Заглавие: Отговорете с цитат

EUROFIX много ти благодаря, обаче почти нищо не разбрах. Very Happy
Аз ни съм ваш колега така, че ако може обясни го като за простосмъртни. Wink
Върнете се в началото
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 21 Окт 2004
Мнения: 3148
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Окт 18, 2005 17:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля,че той точно това искаше да каже-обърни се към колега за да не стане още по крив Laughing Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Гост






МнениеПуснато на: Сря Окт 19, 2005 11:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Хубаво де. А изобщо има ли такива настройки, че телевизора хич не е лек за разнасяне. Да или не - какво толкова ви коства да отговорите?
Върнете се в началото
sacho
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004
Мнения: 2268
Местожителство: гр.ПЛЕВЕН

МнениеПуснато на: Сря Окт 19, 2005 12:19    Заглавие: Отговорете с цитат

По принцип би трябвало да има настройка на бъчва-възглавница но за да я направи човек трябва точна таблица ясна процедура за вход в сервиз и запаметяване и други подобни неща.Според мен проблем 1 е следствие на проблем 2 както си ги посочил.Освен това може да има и хардуерна повреда тоест някой чарк в корекцията и тогава през софтуерното меню няма да се коригира.Моя съвет е ако е слабо изразено да го гледаш така и да не си усложняваш живота.Успех Very Happy
_________________
СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Гост






МнениеПуснато на: Сря Окт 19, 2005 12:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ти много. Май така и ще направя. Малко е дразнещо, защото като пусна DivX филм на Toshiba SD-340 и втория ред на субтитрите вдясно леко е резнат отдолу - примерно Р се вижда почти като О, ама здраве да е.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals