| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Гост
|
Пуснато на: Пон Окт 17, 2005 17:08 Заглавие: Samsung CS-25M6 - има ли в сервизното меню ... |
|
|
Здравейте. Имам въпросния телевизор вече 2 години и общо взето съм доволен. Но има 2 неща, които ме дразнят - има леко хоризонтално отклонение надясно и субтитрите са ми леко на верев. Ако вляза в сервизното меню има ли опция за ротация или не. На по-новите модели това си го има в потребителските настройки /говоря за тези, на които OSD-то е прозрачно и има картина зад него - моя не е така - картина има само отстрани на менюто с настройки/.
И второ - картината по хоризонтала е леко обратно бъчвообразна - най-горе и най-долу е леко вдлъбната в средата, по средата на екрана е ОК. Има ли настройка и за това в сервизните менюта или не.
Знам, че ще ме питате за модел на шасито, но честно казано не ми се отваря, за да не разбъзикам нещо. Когато го купих преди 2 години от Техномаркета това беше единствения 25 инчов Plano модел. Освен това е Made in Korea, ако това има значение.
Предварително благодаря на отзовалите се. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
EUROFIX Активен потребител

Регистриран на: 03 Май 2004 Мнения: 76 Местожителство: V.TARNOVO
|
Пуснато на: Вто Окт 18, 2005 15:18 Заглавие: K&K |
|
|
TV Samsung model CS-25m6 KS1A shassis
TDA9381 PS/N1/3S0283(SPM-802ERN3) Tuner – TAEL-G253D I2C-AT24C08A
Вход в сервис STBY-DISPLAY-MENU-MUTE-PWRON
ADJUST
OPTION 50 84 80 00
RESET
ADJUST
1
SCT 14
SBT 13
BLR 10
BLB 6
RG 37
GG 25
BG 32
VSL 25
VS 33
VA 40
HS 40 SC 9
CDL 9
STT 3
SPP 0
PDL 15
NDL 9
PSR 2
NSR 5
AGC 23
VOL 10
LCO 0
TXP 9
Service Mute
OPTION
Option Table : 50 84 80 00
1. LNA : ON
2. SYSTEM : CS (цвят)
3. AUDIO : MONO
4. JACK : RCA
5. ZOOM : NOR/ZOOM/16:9
6. AUTO POWER : ON
7. SBL : OFF
8. 2ND SIF : ON (звук)
9. HOTEL MODE : OFF
10. BKS : OFF
11. HING DEVIA : OFF
Service Mute
Изход : POWER OFF _________________ HI |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Вто Окт 18, 2005 17:35 Заглавие: |
|
|
EUROFIX много ти благодаря, обаче почти нищо не разбрах.
Аз ни съм ваш колега така, че ако може обясни го като за простосмъртни.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Вто Окт 18, 2005 17:55 Заглавие: |
|
|
Мисля,че той точно това искаше да каже-обърни се към колега за да не стане още по крив  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Сря Окт 19, 2005 11:07 Заглавие: |
|
|
| Хубаво де. А изобщо има ли такива настройки, че телевизора хич не е лек за разнасяне. Да или не - какво толкова ви коства да отговорите? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Сря Окт 19, 2005 12:19 Заглавие: |
|
|
По принцип би трябвало да има настройка на бъчва-възглавница но за да я направи човек трябва точна таблица ясна процедура за вход в сервиз и запаметяване и други подобни неща.Според мен проблем 1 е следствие на проблем 2 както си ги посочил.Освен това може да има и хардуерна повреда тоест някой чарк в корекцията и тогава през софтуерното меню няма да се коригира.Моя съвет е ако е слабо изразено да го гледаш така и да не си усложняваш живота.Успех  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Сря Окт 19, 2005 12:42 Заглавие: |
|
|
| Благодаря ти много. Май така и ще направя. Малко е дразнещо, защото като пусна DivX филм на Toshiba SD-340 и втория ред на субтитрите вдясно леко е резнат отдолу - примерно Р се вижда почти като О, ама здраве да е. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|