| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
fikret Опитен потребител

Регистриран на: 05 Май 2005 Мнения: 1691
|
Пуснато на: Пон Окт 24, 2005 10:55 Заглавие: Дали е от кинескопа |
|
|
| инцидентното искрене което се чува откъм цокъла на кинескопа и на картината се отразява като тъмни ивици с различна ширина които пробягват по екрана в такт със искренето.Два-три телевизора от тези евтините ми идват с този ефект и набеждавам кинескопа,ако някой колега има по-задълбочени изследвания и може да ги сподели,ще бъда благодарен. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nik_69 Опитен потребител

Регистриран на: 17 Авг 2005 Мнения: 685
|
Пуснато на: Пон Окт 24, 2005 11:32 Заглавие: |
|
|
Защо,не смените цокъла ,на кинескоопа  _________________ Nikolay Ivanov
Skype(nikolay6905) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
krassy_m Опитен потребител

Регистриран на: 18 Май 2004 Мнения: 401 Местожителство: Стара Загора
|
Пуснато на: Пон Окт 24, 2005 11:43 Заглавие: |
|
|
| Огледа ли добре масите на кинескопа . За какъв ТВ става дума |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fikret Опитен потребител

Регистриран на: 05 Май 2005 Мнения: 1691
|
Пуснато на: Пон Окт 24, 2005 11:46 Заглавие: |
|
|
| Интересна работа слагам друг цокъл кинескопа въобще не светва,увеличавам ускорението светва с много нисък контраст,сменям цокъла с друг от работещ телевизор ефекта е същия,връщам стария цокъл екрана светва,на вид цоклите се различават само по защипването на жилото на проводника на фокусирането.TV-то е Vestel |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nik_69 Опитен потребител

Регистриран на: 17 Авг 2005 Мнения: 685
|
Пуснато на: Пон Окт 24, 2005 11:58 Заглавие: |
|
|
Наистина странно Да не би 1реш.,да е на две места.Скакъв кинескоп е ТВ-то  _________________ Nikolay Ivanov
Skype(nikolay6905) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fikret Опитен потребител

Регистриран на: 05 Май 2005 Мнения: 1691
|
Пуснато на: Пон Окт 24, 2005 12:52 Заглавие: |
|
|
| A-54 някакъв китайски няма и фирма отгорре му.Пък крачетата на цокъла са точно едно към едно,само се различава мястото на масата на искрището на фокуса. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
venelin Опитен потребител

Регистриран на: 05 Дек 2004 Мнения: 1664 Местожителство: Zlatograd
|
Пуснато на: Пон Окт 24, 2005 13:14 Заглавие: |
|
|
| koe шаси е за ак30 при руснаците се правеше доработка -май беше масата от тунера се прехвърляше под тхо |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fikret Опитен потребител

Регистриран на: 05 Май 2005 Мнения: 1691
|
Пуснато на: Пон Окт 24, 2005 13:35 Заглавие: |
|
|
| За съжаление клиента си го взе така бил му свикнал,а беше го донесъл за дефект във вертикалното отклонение. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fishev Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2004 Мнения: 1705 Местожителство: Перник
|
Пуснато на: Пон Окт 24, 2005 15:12 Заглавие: |
|
|
| venelin написа: | | koe шаси е за ак30 при руснаците се правеше доработка -май беше масата от тунера се прехвърляше под тхо | Ако е това за което се сещам се касае за БЕКО12.6 (доста по различно от ВЕСТЕЛ11АКХХ)проблема със искрящите кинескопи на ИРИКО за да спре дефектирането на NN2198 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
angele Опитен потребител

Регистриран на: 20 Окт 2005 Мнения: 323 Местожителство: Burgas
|
Пуснато на: Пон Окт 24, 2005 20:02 Заглавие: |
|
|
Навярно имате в пред вид нн5198к
Наистина е странно..за да се разбере дали е ТХО или кинескопа или цокъла на кинескопа-извадете фокуса от ТХО-то и проверете дали се оправя...в някои случаи се налага да се формира напрежението Г2 от колектора на транзистора за хоризонтално отклонение...
най-просто е да се сложи друг кинескоп за проба-вариантите не са много _________________ Az sam |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|