| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Чет Ное 10, 2005 10:58 Заглавие: TV THOMSON 14MF10C |
|
|
| Колеги телевизора,няма никаква чувствителност,по AV всичко е наред.Шасито мисля е TX807,proc, TMP47C1637N-RA37,wideo and IF TDA8842 S1,tuner CTT5045.Тръгва с празна памет,с ненормален размер вероятно иска корекции в сервиз,споделете как се влиза?И евентуално схемка? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Чет Ное 10, 2005 11:00 Заглавие: |
|
|
Изпращам сервиза и няколко памети.Огледайте симасата на ТХО,акоима студена спойка е много вероятно да е от записа на паметта. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Чет Ное 10, 2005 12:41 Заглавие: |
|
|
| Благодаря ти приятелю!Паметта е сменяна преди мен,както и TDA-то.Тунера е 5 волтов.Спразна памет,както и с неговата се държи по един и същи начин-избира,но не улавя нищо... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
grishan Опитен потребител

Регистриран на: 23 Мар 2005 Мнения: 747 Местожителство: София
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пон Ное 14, 2005 11:05 Заглавие: |
|
|
Да докладвам по случая: Записах бин файла за това шаси в 24С04,поради липса на 22W04,обаче телевизора видимо не се оправи.След това с много зор и финната настройка запомних някакъв шум надявайки се там да има програма.Влязох в сервизно (влиза се като работещ телевизора се вкарва в стендбай от дистанционното,изключва се мрежовия ключ и се изчаква да угасне диода.Натиска се и се задържа лилавия бутон "text" и се включва мрежовия ключ,лилавия бутон се държи натиснат дикато се появи менюто -доста време)и там най напред настроих AGC,което стоеше на мин.Появи се нещо подобно на образ,излязох от сервиз и се опитх да понастроя тази програма по добре,после пак влязох и донастроих детектора ( пълна тъпотия да е в сервиза).Точно тук е най голямата играчка ,защото не е ясно на кое шеснайсетично число трябва да стои.Отгоре на това меню стои еин показалец AFC,който се мести наляво,надясно в едни скоби,при настройването на PLL,принципа е да остане в скобите.След това се излиза от сервиз и се настройват няколко програми.Отново в сервиз- първото меню има някакъв ред който може да се превключи 5 пъти,та на номер 2 са EURO и DKK`,за да може след това да има звук на двете системида се има предвид че превключването на този ред за системите изтрива всички запаметени до момента програми,така че отначало.Мога да кажа,че и досега не харесвах "томсоните",но след този некадърен софтуер не ща и да ги виждам....... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Пон Ное 14, 2005 11:20 Заглавие: |
|
|
А 24С04 с доработка ли я остави? _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пон Ное 14, 2005 15:07 Заглавие: |
|
|
Не Нужно ли е ?... Пробвах помни си.. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Пон Ное 14, 2005 15:21 Заглавие: |
|
|
Чесно казано се учудвам,обикновенно като се постави без w има проблем/свързано е с 7 крак на паметта. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пон Ное 14, 2005 15:25 Заглавие: |
|
|
| Сложих АТ24С04 и всичко е наред,гасих го да постои без захранване няколко десетки минути и продължава да помни....Да не би за в бъдеще да прави мизерии? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Пон Ное 14, 2005 16:28 Заглавие: |
|
|
Не,ако има проблем го проявява още в началото. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|