| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Чет Дек 08, 2005 20:52 Заглавие: BLAUPUNKT IS70-39VT верт. р-р,геометрия |
|
|
Здравейте!
Шасито е 29701.Верт. р-р е намален(до нещо като 16/9).От платката за корекций,същия се регулира ,но екрана не може да се "изпъне" до край.В същото време има и възглавница,която също може да се коригира в известна степен.Подменени са:TDA8170(исво),TDA8145(блок корекций),електролити в блок корекций,елект-те около ИСВО са добри(налагах нови).Захр. на ИСВО е 26 волта.
Всеки от тримерите в блока за корекций,упражнява някакво въздействие в/у картината.В същото време ми прави впечатление,че при превкл. на програмите,за момент, растера има склонност към увеличаване на верт. размер.
Ако някой има идеи-благодаря предварително! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Чет Дек 08, 2005 21:00 Заглавие: |
|
|
| Ако има ценер на 30В. на входа на ТДА8145 , откачи го за проба.Ако има утечка ефекта е подобен. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Чет Дек 08, 2005 21:11 Заглавие: |
|
|
| Ценера Д7012,го мерих преди това ,и утечка няма.Сега го разкачих,но картината е същата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Чет Дек 08, 2005 21:13 Заглавие: |
|
|
Около кадровата има пробил диод.Шасито ти се води CUC5510 ili 11.Успех
Последната промяна е направена от bamze на Чет Дек 08, 2005 21:26; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Чет Дек 08, 2005 21:24 Заглавие: |
|
|
| bamze написа: | | Около кадровата има пробил диод |
Май и тук не ме огря! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Чет Дек 08, 2005 21:33 Заглавие: |
|
|
| То на чат го обърнахме, но и аз като тебе смених всичко скъпо и се оказа глупост.Затова не се бави а мятай елемент по елемент.То колко са в кадровата , но почни от бобината назад |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Чет Дек 08, 2005 21:34 Заглавие: |
|
|
| Лошото е,че в блока за корекций,резисторите,са били с цветен код, ама преди известно време.Сега цветовете изглеждат доста загадъчно и не мога да съм сигурен.Ако някой има схема на този "динозавър"... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Чет Дек 08, 2005 21:58 Заглавие: |
|
|
| Все пак,ако се отиде към откл. с- ма,не би ли трябвало 8170 да загрява над допустимото?А тв-ра при мен работи вече с часове и ИСВО не е по топло от 35-40 градуса. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Пет Дек 09, 2005 22:57 Заглавие: |
|
|
| Значи,смених отклонителната,проверих всички елементи около ВО и никакъв резултат.Схемата на самия блок за корекций я няма,и се опитвам да гадая(вече),дали проблема трябва да е в същото блокче,или все пак нещо пропускам. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|