| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Пон Дек 26, 2005 19:58 Заглавие: Къде сте сега Бай Тишане и Токио ....... |
|
|
Къде сте сега мили колеги да помагате като преди месец ме упрекнахте че не искам да вземам SHARP за ремонт.Послушах ви и приех третия SHARP за тая година и станах пишман. Телевизорчето е 14" модел 37DM-23H. Имам му и схемата.Имам и едно същото което годиняса тук в склада.Тая сутрин клиента го носи с дефект че само свети със снежинки не избира нищо и не превключва канали.След половин часова молба от страна на клиента го взех като мислех че ще мина само с памет Тя е smd но аз нали вече си имам станция за пет минути я свалих и запоих нова . Телевизора вече може да изкарва меню и да избира програмите. Пуснах го ама обиколи трите обхвата и само в ДМВ вхана една със снеговалеж .На тунера идват напреженията той е пет волтов.Идва и варикапното . Реших че е тунера купих нов и с него пак така.
Сега първия въпрос ми е дали трябва да се запише паметта или така с празна трябва да стане.Мисля че миналата година ми дойде едно такова заключено и като смених паметта тръгна.
Второ тогава остава да е дефектна ТДА8840 също smd или пък нещо около нея.Ако направя тоя телевизор то със същия дефект е и другото и то ще стане.Сега сте вие на ход...  _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Пон Дек 26, 2005 20:06 Заглавие: |
|
|
В памета са стойностите на АРУ-то Влез в сервиз и ги мръдни малко. _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Пон Дек 26, 2005 20:06 Заглавие: |
|
|
Коцев пусни му междинна 38 мгхц от ЛАСПИ на входа на ПАВ на TDA и виж какво ще стане.Вероятно с празната няма да стане защото АРУ може да е на кофти положение.Ако е така и имаш входа в сервиз опитай да го поразмърдаш или търси дъмпче.Успех  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
omegata Опитен потребител


Регистриран на: 06 Юли 2004 Мнения: 544 Местожителство: gabrovo
|
Пуснато на: Пон Дек 26, 2005 20:09 Заглавие: |
|
|
ето и дъмп за модела _________________ проблема винаги се крие там където най малко очакваш |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Пон Дек 26, 2005 20:23 Заглавие: Re: Къде сте сега Бай Тишане и Токио ....... |
|
|
| коцев написа: | Къде сте сега мили колеги да помагате като преди месец ме упрекнахте че не искам да вземам SHARP за ремонт.Послушах ви и приех третия SHARP за тая година и станах пишман. Телевизорчето е 14" модел 37DM-23H. Имам му и схемата.Имам и едно същото което годиняса тук в склада.Тая сутрин клиента го носи с дефект че само свети със снежинки не избира нищо и не превключва канали.След половин часова молба от страна на клиента го взех като мислех че ще мина само с памет Тя е smd но аз нали вече си имам станция за пет минути я свалих и запоих нова . Телевизора вече може да изкарва меню и да избира програмите. Пуснах го ама обиколи трите обхвата и само в ДМВ вхана една със снеговалеж .На тунера идват напреженията той е пет волтов.Идва и варикапното . Реших че е тунера купих нов и с него пак така.
Сега първия въпрос ми е дали трябва да се запише паметта или така с празна трябва да стане.Мисля че миналата година ми дойде едно такова заключено и като смених паметта тръгна.
Второ тогава остава да е дефектна ТДА8840 също smd или пък нещо около нея.Ако направя тоя телевизор то със същия дефект е и другото и то ще стане.Сега сте вие на ход...  |
Тук съм, коцев, но аз не съм те карал да приемаш Шарпове. Казах само да не се заричаш, щото никога нищо не се знае. Ето, че съм познал, че онзи SHARP няма да ти е последен .
С удоволствие ще ти помогна, само кажи какво ти трябва. Има две точно такива шасита, ще помагам с части. Ти само трябва да намериш къде е дефекта. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Пон Дек 26, 2005 20:34 Заглавие: |
|
|
Да работата става напечена .Утре първо ще пробвам в сервизно меню да доуклепя паметта и ако не стане ще я презапиша с тая която ми пратихте .Ако и това не помогне то те са само четири болта завивам ги и ....пей сърце.Както е дошъл така и ще си отиде.  _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пон Дек 26, 2005 21:00 Заглавие: |
|
|
| Пиши смело паметта.Тия са капризни към нея а с празна пак ,че е тръгнал. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
G_ANEV Опитен потребител

Регистриран на: 26 Окт 2003 Мнения: 1409 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Пон Дек 26, 2005 21:27 Заглавие: |
|
|
Коцев остави го да отлежи ден ден два ще го оправиш не си от вчера в занаята  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Пон Дек 26, 2005 21:50 Заглавие: |
|
|
Пак добре че не си жена, щеше гащите да са ти вечно свалени , ами връщай ги тези с шарповете бре, и без това си затрупан с работа  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plamen petrov Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 1587 Местожителство: Шумен
|
Пуснато на: Пон Дек 26, 2005 22:09 Заглавие: |
|
|
Айде Коцев свършил си голямата работа остава да оправиш сервиза и си спец по шарповете. _________________ Директна връзка Skype-plamenpetrov8281 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|