| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Rusev Опитен потребител


Регистриран на: 25 Сеп 2003 Мнения: 107 Местожителство: София област
|
Пуснато на: Пет Дек 30, 2005 19:14 Заглавие: 11AK30-2 не работи на стенбай |
|
|
Колеги телевизора беше с изгоряло захранване, възтанових го и заработи нормално.Проблема го забелязах след като го изгася от дистанционното, не работи спокойно на stby. а "клати" цялото захранване та чак мига диода.За да съм мах. кратък и ясен ще опиша какво е проверено.Извод 17 на трафа D802, D889, R815, IC801, D801,Q804.Всичко по веригата е сменено. C827 е сменен тъй като се бе надул.IC 806 +5v. на стабилизатора ги поддържа.
Ако сте имали подобен случай с това шаси, моля споделете.
Благодаря предварително. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Пет Дек 30, 2005 19:25 Заглавие: |
|
|
Тези означения в момента не мога да ги коментирам но има няколко вида захранвания на АК30.Смени електролитите във вторичните вериги за проба.В първичната страна май има само 1 електролит него също.Успех  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пет Дек 30, 2005 19:35 Заглавие: |
|
|
Rusev, както вече sacho спомена - позиционните обозначения не са много подходящи.
Напиши поне какъв е ШИМ контролера и какъв е "регулатора на грешката" (ако има такъв).
Тиристор за защита има ли? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Rusev Опитен потребител


Регистриран на: 25 Сеп 2003 Мнения: 107 Местожителство: София област
|
Пуснато на: Пет Дек 30, 2005 20:14 Заглавие: |
|
|
| В първичната кондерзатора е сменен а във вторичната както писах кондезатота 4700/16v. (той е в групата на +5V към процесора) се бе надул, той също е сменен.Схемата е с тиристор MCR22_6. Та цялата група от трафа до оптрона са проверени и дори подменени особенно транзистора ,ценер диода, и тиристора.В работен режим всичко е спокойно, проблема се появява на стенбай.Относно ШИМ контролера несъм в момента пред tv. и немога да кажа по въпроса нищо. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Пет Дек 30, 2005 20:26 Заглавие: |
|
|
По принцип там стои МС44608 тиристора е във веригата на +B но има отношение и към оптрона който пък се управлява от TL431 и се използва за режима ST/BY .Моята мисъл беше да смениш и електролитите в другите вторични изходи а не само във тази за 5 волта.  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Пет Дек 30, 2005 20:29 Заглавие: Re: 11AK30-2 не работи на стенбай |
|
|
| Rusev написа: | Колеги телевизора беше с изгоряло захранване, възтанових го и заработи нормално.Проблема го забелязах след като го изгася от дистанционното, не работи спокойно на stby. а "клати" цялото захранване та чак мига диода.За да съм мах. кратък и ясен ще опиша какво е проверено.Извод 17 на трафа D802, D889, R815, IC801, D801,Q804.Всичко по веригата е сменено. C827 е сменен тъй като се бе надул.IC 806 +5v. на стабилизатора ги поддържа.
Ако сте имали подобен случай с това шаси, моля споделете.
Благодаря предварително. |
Аз днес имах такъв случай, излезе от един СМД диод в захранването (1Н4148) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Rusev Опитен потребител


Регистриран на: 25 Сеп 2003 Мнения: 107 Местожителство: София област
|
Пуснато на: Пет Дек 30, 2005 20:45 Заглавие: |
|
|
sacho По принцип TL431 участва в работния режим, това го прочетох тук http://monitor.net.ru/forum/sanyo-11ak30-u-vt70125.htm
така ще пиша по малко .До колкото до електролитните, утре ще ги подменя. ( въпреки че ги доблирах за проверка)
Tokio този smd диод небеше ли в управлението на тиристора? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Пет Дек 30, 2005 20:50 Заглавие: |
|
|
| Дублирането на електролитите не винаги води до добър(и бърз) финал.Само смяна! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|