| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
fikret Опитен потребител

Регистриран на: 05 Май 2005 Мнения: 1691
|
Пуснато на: Нед Яну 15, 2006 17:02 Заглавие: Какво ДУ трябва за серв. реж. на TV BLUESKY PR14 |
|
|
| шаси не пише никъде,проц ST92195c7b1/mif ,видео STV2246H,докарано от някъде си,няма ДУ,няма DK,системата я изписва като надпис ЕВРОПА ,пробвал съм с ALTUS S14.1 с двата модела ДУ за VESTEL,неще и неще.Явно е че шасито е турско но не ми е попадало досега такова. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fikret Опитен потребител

Регистриран на: 05 Май 2005 Мнения: 1691
|
Пуснато на: Нед Яну 15, 2006 18:00 Заглавие: |
|
|
| Прегледах постовете които са се занимавали с това TV и този проц. но нищо значимо не видях.Цифровите бутони,P+,P-,VOL+,VOL-,отговарят на 90-каналното ДУ,но цветните бутони не отговарят,най добре работи с универсален PILOT код 533,но на това ДУ не отговаря бутона с бял цвят който излиза на екранното меню. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Нед Яну 15, 2006 18:11 Заглавие: |
|
|
OK, с код 533 - бутона долу вдясно на последния ред не върши ли работата на "бял бутон"?
До тук това прилича на P1696 или FRC2081.
Прилича на шаси на Филипс.
Пробвай да му сложиш "чиста" памет (FF или 00) и виж дали няма да влезе в сервиз. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fikret Опитен потребител

Регистриран на: 05 Май 2005 Мнения: 1691
|
Пуснато на: Нед Яну 15, 2006 18:22 Заглавие: |
|
|
| Да наистина това отговаря на бял бутон,сега ще търся празна памет |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fikret Опитен потребител

Регистриран на: 05 Май 2005 Мнения: 1691
|
Пуснато на: Нед Яну 15, 2006 18:52 Заглавие: |
|
|
| С празна памет при смяна на система излизат две системи ЕВРОПА и ФРАНЦИЯ но в сервиз пак не мога да вляза,верт. размер е намален и при търсене не открива програма,явно в сервиз се указва и типа на тунера. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Нед Яну 15, 2006 19:02 Заглавие: |
|
|
Нещата отиват към приставка май.
Нещо като шаси все пак няма ли някъде написано? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fikret Опитен потребител

Регистриран на: 05 Май 2005 Мнения: 1691
|
Пуснато на: Нед Яну 15, 2006 19:06 Заглавие: |
|
|
| Натам отиват нещата но ще го оставя за утре за да мога да видя дали ще има реакция от други колеги,все пак утре е работен ден.Само на едно място има надпис което няма отношение към елементите на шасито и то е:UK AALK15 E125498 1A |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fishev Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2004 Мнения: 1705 Местожителство: Перник
|
Пуснато на: Нед Яну 15, 2006 20:36 Заглавие: |
|
|
| Трябва малко помощ от RC имаше един пулт за шаси TV2 FRC2490или нещо подобно Опитай с него защото шасито може и да това Нека не те заблуждава процесора защото този проц е масково програмируем и работи във много шасита заедно със STV22XX Успех |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пон Яну 16, 2006 8:16 Заглавие: |
|
|
| fishev написа: | | ...имаше един пулт за шаси TV2 FRC2490или нещо подобно ... |
Вероятно става дума за FRC2491, но в този случай протокола е съвсем друг. Тук имаме "чист" филипс. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|