 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Петър П. Гост
|
Пуснато на: Сря Яну 18, 2006 20:18 Заглавие: Портативен ТВ "Елта" - проблем със звука |
|
|
Здравейте! Надявам се че тук ще мога да получа помощ и съвет. И по темата:
Преди 4-5 години баща ми си купи портативно чернобяло телевизорче марка "Елта" от Германия. Оказа се обаче, че работи само на една система - B/G и няма звук (само шумене) на канал 1 и бтв. Може ли да се промени това и да се смени по него част, за да приема и D/K звук (ако не се лъжа, на тази система работят к1 и бтв? Специалността ми е много далече от електрониката и бих искал да се извиня за лаичността на обясненията и въпроса ми, но това мога да сътворя сега.
Тук има 2 снимки на ТВ:
http://karrtinkii.hit.bg/port_tv_01.jpg
http://karrtinkii.hit.bg/port_tv_02.jpg
Помогнете на това бедно телевизорче! Близо 5 години живее самотно в едно тъмно шкафче у нас...
Надявам се да съм пуснал темата в правилния раздел! Благодаря ви предварително!
П.П. От Велико Търново съм. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Сря Яну 18, 2006 20:41 Заглавие: |
|
|
| Може но трябва да го направи човек който поне веднъж е правил такова нещо така че според мен не е за човек който за първи път ще отваря телевизор. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Сря Яну 18, 2006 20:43 Заглавие: |
|
|
Петър П., след твоето сърцераздирателно послание , как да не ти се отговори.
Телевизорчето нищо, че е Elta, то е толкова Германче - колкото аз съм марсианец, но това не е важно в случая.
Извади го от шкафчето и му покажи малко слънце, като го занесеш до някой сервиз (че сигурно е прежълтяло толкова време да стои на тъмно), та там вероятността да му помогнат е голяма.
Поразходи се из профилите на участниците и вероятно ще намериш и къде да го занесеш.
И успех - жълтуркото да проговори.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ILIAN Опитен потребител

Регистриран на: 04 Мар 2005 Мнения: 281 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Сря Яну 18, 2006 21:25 Заглавие: |
|
|
Може да го научим да говори на български :тел.635-949 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Петър П. Гост
|
Пуснато на: Сря Яну 18, 2006 22:14 Заглавие: |
|
|
| ILIAN написа: | Може да го научим да говори на български :тел.635-949 |
Благодаря ви за отзивчивостта, утре ще звънна!  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|