 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Nightmare Активен потребител


Регистриран на: 19 Дек 2005 Мнения: 64 Местожителство: Пловдив
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пон Яну 30, 2006 18:52 Заглавие: |
|
|
| Ето пак се почна,пропускат се фундаментални неща и после ох защо гърмят транзистори.На МК смешните ферити вероятно с проницаемостт 2000.Казвам вероятно защото едва ли се знае.Тези два 80 милиметрови пръстена в комет единия е с 4800,а другия с 8000.Нито с единия,нито с другия ще ти тръгне схемата,поради простата причина че с дадения брой навивки трансформатора има съвсем други параметри.Оттук следва че или си намираш оригинално посочените ферити или сядаш и си смяташ трансформатора с един от кометските ферити-как става това???Като около година четеш усилено в интернет за импулсни трансформатори и то на англииски,ако имаш късмет може и да разбереш как става.... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lachko973 Опитен потребител

Регистриран на: 27 Дек 2003 Мнения: 248 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Яну 30, 2006 20:44 Заглавие: |
|
|
| Stoy40 написа: | | Като около година четеш усилено в интернет за импулсни трансформатори и то на англииски,ако имаш късмет може и да разбереш как става.... |
Наистина необходимото време е толкова.  _________________ -----------------------------
Theory without practice is lame,
practice without theory is blind... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|