| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
SlowDead Опитен потребител

Регистриран на: 04 Фев 2006 Мнения: 166 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Сря Фев 15, 2006 18:07 Заглавие: |
|
|
Схемата тръгна със новата платка.. благодаря на всички за помоща!
Тока на покои е 100 милиампера ...искара 40 вата на 4 ома без проблем ... повече не съм я мъчил а и мерих при сигнал от бас на песен а не от генератор .. 19 волта макс показа..
Които иска хубава платка на тази схема моля да пише на меила ми [email protected] и ще му бъде пратена !  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
showMANiak Опитен потребител


Регистриран на: 16 Авг 2004 Мнения: 1094 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Фев 15, 2006 19:28 Заглавие: |
|
|
По-добре я качи във файлообменника щото сега ше последват постове от сорта на
"Искам и аз"
"Айде и на мен"
"И на мен ако може"
"Прати на ....."
 _________________ Може и да бъркам..... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
rusin Опитен потребител

Регистриран на: 18 Авг 2003 Мнения: 306 Местожителство: Stara Zagora
|
Пуснато на: Сря Фев 15, 2006 20:25 Заглавие: |
|
|
Поздравления ! Подбирал ли си транзисторите на входа и колко ти е офсета на изхода стабилен ли е усилвателя и като звук как е?че тая схема ме блазни  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
SlowDead Опитен потребител

Регистриран на: 04 Фев 2006 Мнения: 166 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Сря Фев 15, 2006 23:03 Заглавие: |
|
|
Транзисторите са подбрани .. мерих им бетата и са възможно най-близки .. офсета е -3мА .. тока на покои го вдигнах на 150 милиампера..
Може да го вдигна и доста повече но няма смисъл .. транзисторите много ще пекът а с тази малка охлаждаща площ не е подходящо .. звукът не е както на А+Б .. високите са по не ясни но все пак и архитектурата му не е А+Б
За парите си е перфектно ... за 10 лв купих частите за 2-та канала ...
А за платката ще я кача тука но незнам как.. някои ако знае да помага !
BTW да спомена че махнах на входа резистора 4к7 и кондензатора 220пико фарада... просто са излишни !  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
machinow Опитен потребител

Регистриран на: 20 Юни 2005 Мнения: 179 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Фев 16, 2006 9:03 Заглавие: |
|
|
| понеже нямаш емитерни /сорсови/ резистори, много е трудно да следиш тока на покой през крайните. По-добре вкарай там по 0.1 ом в сорсовете на транзисторите и мери между тях. Оптималната настройка е между 10 и 30 милиВОЛТА /за милиампери няма да говоря. Това между 2-та сорса, като изходът е от средата на 2-та резистора |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
rusin Опитен потребител

Регистриран на: 18 Авг 2003 Мнения: 306 Местожителство: Stara Zagora
|
Пуснато на: Чет Фев 16, 2006 10:23 Заглавие: |
|
|
Офсета трябва да е около 50милиВолта-не разбрах точно при теб каква е стойноста ама щом си доволен от звука .........може да си спретна 1 схема такава пък и за 10лв си струва. направи платката да е до 50Кв и като пишеш мнение има възможност за аттач на файл до 50Кв.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sparky Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2004 Мнения: 298 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Фев 16, 2006 21:54 Заглавие: |
|
|
Срещу още 0.50-1.00 лв. на канал, схемата може доста да се подобри и на слух и на мерене.
Макар че щом си те кефи това няма кой-знае какво значение.  _________________ Знам че нищо не знам, но някои и толкова не знаят. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
SlowDead Опитен потребител

Регистриран на: 04 Фев 2006 Мнения: 166 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Пет Фев 17, 2006 0:38 Заглавие: |
|
|
Немога да го намеря това за качването на фаил тука !
И във "Въпроси/Отговори" го няма обяснено ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Louiville Опитен потребител


Регистриран на: 03 Ное 2005 Мнения: 132
|
Пуснато на: Пет Фев 17, 2006 1:09 Заглавие: |
|
|
Най-отдолу точно над ПРЕГЛЕД и ПРАТИ има ATTACH там натискаш и избираш кой файл да закачиш максимално до 50кБ  _________________ Lust(Похот),Gluttony(Лакомия),Greed(Алчност),Sloth(Леност),Wrath(Гняв),Envy(Завист),Pride(Гордост)!The Seven Deadly Sins
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nbr Активен потребител

Регистриран на: 27 Окт 2005 Мнения: 62 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Пет Фев 17, 2006 9:44 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | You are not alowed to upload files. 50 posts minimum required. |
Затовам предполагам не го виждаш. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|