 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
k_dimitrovv Активен потребител

Регистриран на: 03 Дек 2004 Мнения: 93 Местожителство: Vidin
|
Пуснато на: Чет Фев 16, 2006 16:40 Заглавие: Philips ch.2b - ИЗ |
|
|
| Телевизора е филипс 27СЕ4290, шасито е 2В. Гори транзистора на импулсното BUT12AF по време на работа - сменен с БУ2520AF имаше недобри спойки, смених и електролитния кондензатор (2681-6,8мф с 10мф) в първичната част. Кондензатора на греца си държи 285 V. Обаче след 3-4 дни нормална работа пак гори БУ-то. Моля ако някой е патил да даде съвет какво да го правя. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Мечо Пух Нов потребител

Регистриран на: 05 Фев 2006 Мнения: 32
|
Пуснато на: Пет Фев 17, 2006 10:03 Заглавие: |
|
|
За транзистор сложи BUT11A BUT11AI неизолиран и керамичната подложка и ако и тогава не стане имаше,малее вече съм ги позабравил тез говеда-
-резистора мощния в колектора и диода впаралел на него с отпояване да не е пробил!!!
-кондензатора 2,2нФ в колектора
-BC368 дето го клати го премери,малкото BC547 също,като ги отпоиш-често имат утечки
-Оптрона смени
-ценера на 5,1волт
-диода на базата на BUT11 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
k_dimitrovv Активен потребител

Регистриран на: 03 Дек 2004 Мнения: 93 Местожителство: Vidin
|
Пуснато на: Пет Фев 17, 2006 11:32 Заглавие: |
|
|
| 10х - не мисля че транзистора е проблемен, а и бут11 едва ли ще работи добре там. 2.2нф е сменен, диода не съм го мерил, ще го премеря. ВС369 ще го сменя (мери се нормално). Оптрона си е ок - огледах и трафа - но си е добре. Ще премеря и високоомните резистори и ще го пусна довечера пък дано изкара повече от седмица... в понеделник ще пиша ако намеря нещо. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Пет Фев 17, 2006 13:29 Заглавие: |
|
|
| k_dimitrovv написа: | | 10х - не мисля че транзистора е проблемен, а и бут11 едва ли ще работи добре там. 2.2нф е сменен, диода не съм го мерил, ще го премеря. ВС369 ще го сменя (мери се нормално). Оптрона си е ок - огледах и трафа - но си е добре. Ще премеря и високоомните резистори и ще го пусна довечера пък дано изкара повече от седмица... в понеделник ще пиша ако намеря нещо. |
Ще направиш голяма грешка, ако не смениш оптрона, дори и да не показва отклонение при мерене. Това те посъветва и Мечо Пух:
-Оптрона смени |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Мечо Пух Нов потребител

Регистриран на: 05 Фев 2006 Мнения: 32
|
Пуснато на: Пет Фев 17, 2006 14:34 Заглавие: |
|
|
даам,оптрона направо го сменяй.Това шаси съм забелязал,че се държи по-добре и по-рядко се връща с отново опукало захранване когато е с BUT11 отколкото с BUT12 и че изолирани транзистори BUT11,BUT12,BUT18 много много не карат там и току изпръщят.Разбира се всичко е въпрос и на ментета,а ментета в момента особено на тез 2 транзистора-дал господ с лопата да ги ринеш -така че надявам се да си сигурен в думите си,че "транзистора не е проблемен",диода в базата е хубаво да го смениш,а не да го мериш-че често има навика да прекъсва и то само чат-пат и не винаги е гаранция,че точно кога го мериш,точно тогава ще да е прекъснал,че да го хванеш с уреда.Успех! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|