| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
krasimor Нов потребител

Регистриран на: 25 Ное 2004 Мнения: 36 Местожителство: varna
|
Пуснато на: Чет Фев 23, 2006 12:07 Заглавие: philips 21PT166B |
|
|
Не излиза от standby, св.диода мига учестено. След Грец изправител дава 305-312в в норма. Шасито е АА5,с полеви тр. MTP6NA и МС44603: Vcc 10-13в, на синхр.вх. 5.6в са в норма.
Има ниски нива на:
пин волт.режим 0.1-0.2в,
на ОВ с намотка и 1N4148 е 0.2-1.3в.
Моля за съвет. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Чет Фев 23, 2006 12:10 Заглавие: |
|
|
Не се разбра има ли вторични изобщо или не тръгва захранването изобщо _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Чет Фев 23, 2006 12:24 Заглавие: |
|
|
Вторичните са ниски:
на +12S 2.8-3.5
на +86V 2.1-6.5
на +8G 0.4-0.7 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Чет Фев 23, 2006 12:26 Заглавие: |
|
|
виж високоомните резистори в първичната,чипа със смяна и разкачи всички вторични и закачи на B+ да видиш дали ще вдигне _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Пет Фев 24, 2006 16:06 Заглавие: |
|
|
Смених 2 резистора и електрол. С в първична, разкачих всички вторични, чипа оставих.
Ниските нива при първична вече са наполовина от номинала:
на волт.режим 0.1-0.5в,
на ОВ 0.4-7.6в.
Вторичните са:
на +12S 20.0
на +86V 128
на +8G 18.5
Налага ли се да заменям чипа МС44603 при това измерване? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Сря Мар 01, 2006 22:08 Заглавие: |
|
|
| С 100 вата лампа св.диода свети нормално и вторичните напр-я са в норма. Не се сменя сигнала stand-by от чипа ТМР47С1637N-RA07, остава изкл. При негова смяна, прави ли се нещо по паметта 24С02С01? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Чет Мар 02, 2006 12:58 Заглавие: |
|
|
| ако е точно същия-не |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Чет Мар 02, 2006 16:55 Заглавие: |
|
|
| С оглед атрактивната цена на чипа, има ли приложим тест за неговата изправност. Ако захранването работи в "прекъснат" режим и нормално при изкл. вериги ХО, кое е по-вероятно: късо при веригите или повреден чип. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Чет Мар 02, 2006 17:25 Заглавие: |
|
|
| кой чип процесора или захранващия-внес малко яснота-говориш за късо съединение демек вероятно иде реч за MC44603.Като толкова ти е мерак-смени я-4-5лв е.Така-говориш доколкото разбирам поне,защото се изразяваш доста неясно-за това че захранването на лампа при разкачено Usys към ТХО си държи идеални напрежения и като закачиш редовата клякало-ами значи нещо по тази редова товари-почвай и мери-транзистора,ТХО може да ти товари и още куп неща може да стават в редовата.Ако всичко това считаш,че не е лъжица за твоята уста-го закарай на телевизионен сервиз. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Чет Мар 02, 2006 23:01 Заглавие: |
|
|
| Anonymous написа: | | С оглед атрактивната цена на чипа, има ли приложим тест за неговата изправност. Ако захранването работи в "прекъснат" режим и нормално при изкл. вериги ХО, кое е по-вероятно: късо при веригите или повреден чип. |
Кой чип е на атрактивна цена, процесора ли?
Питам те, защото на мен ми трябва споменатия от теб процесор. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|