| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
vescherry Опитен потребител


Регистриран на: 08 Апр 2005 Мнения: 721
|
Пуснато на: Сря Мар 08, 2006 9:01 Заглавие: CD404919/A30 - меню на йероглифи. |
|
|
Шасито е ICC5,а това му е процесора.Проблема е,че менютата излизат с голям зор,след стократно натискане на бутоните от TV.След като бавно се напълнят всички редове на маймуница,успявам по спомени да активирам търсенето,но голям зор пък със запаметяването.Същото е и от ПДУ.За смяна ли е проца,намира ли се,или накратко струва ли си?
Последната промяна е направена от vescherry на Сря Мар 08, 2006 17:31; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Сря Мар 08, 2006 10:58 Заглавие: |
|
|
| Ако имаш батерия,на платката на телетекста от нея е проблема ,плюсовия и извод е с две пинчета,които връзват пътека на платката,ако е корозирало от изтичане някои са с две батерии една на дъното и една на телетекста,провери ги.Ако не е това изваждаш процесора внимателно като си се заземил и го увиваш в алуминиев станиол.Поставяш го на топло 60-70 градуса за няколко часа. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vescherry Опитен потребител


Регистриран на: 08 Апр 2005 Мнения: 721
|
Пуснато на: Сря Мар 08, 2006 13:00 Заглавие: |
|
|
Проверих и двете батерийки-добре са.Сега го пека. _________________ Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Сря Мар 08, 2006 18:18 Заглавие: |
|
|
| Имай предвид че този процесор пише чрез телетекста т.е. праща му код а телетекстния декодер визуализирА текста.Но след печенето трябва да пропише.Като резервна част не се продава никъде в България.Познат го беше купувал в Германия за 70 еуро...... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Пет Мар 10, 2006 9:55 Заглавие: |
|
|
| Ами значи процесора си работи и изпълнява командите коректно,само изобразяването куца което със сигурност е от проца намиращ се в модула на телетекста. В този модул има следните интегр. схеми - TC55257BPL,SDA5343,SAA5231 а на отделна платка върху основната са HD404019RS и PC74HC153P.Явно това последното HD се грижи за изобразяването получавайки информация от процесора.Мисля,че с повече усилия ще се настрои и така ще си кара.Иначе става много скъп ремонта.Ако няма какво друго да се направи,остава да Ви благодаря за съдействието! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|