| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Yassen Опитен потребител


Регистриран на: 16 Сеп 2005 Мнения: 401 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Мар 10, 2006 13:45 Заглавие: |
|
|
"gelkov" слушай сега, няма никакъв проблем, пак ти казвам. От личен опит. Господин Петров е и прав и не е прав. Захранването което е допълнително и ще захранва дисковете ще е слабо натоварено (т.е. нормално натоварено) и ще работи както трябва. Това е отличен вариант: 2 захранвания - равномерно натоварване. А колкото до динамични консуматори - то всичко в компютъра е динамичен консуматор Не е лоша идеята да си увеличиш изходните кондезатори на каналите +5 и +12 В до 4700uF на захранването което ще ти храни дисковете. По този начин им осигуряваш почти нулеви пулсации и надеждна работа, без значение какво е захранването (да не забравяме че от него ще се консумират едва макс. 80W) . Ако имаш въпроси ме питай. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Некой Гост
|
Пуснато на: Нед Мар 12, 2006 0:58 Заглавие: |
|
|
| TIReX написа: | | 3.3В са линейна стабилизация от 5-те волта със един 45-60А транзистор който е до 30В. Като не товариш 3.3то дори печелиш, защото транзистора 45N03 няма да ти загрява радиатора вътре!!! |
Уеко си се объркал. Прочети инфото от този линк http://www-s.ti.com/sc/techlit/slup129.pdf или потърси в нета инфо, какво е "magnetic amplifier" и каква му е функцията в импулсните захранвания. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stereofonix Опитен потребител


Регистриран на: 15 Юли 2004 Мнения: 206 Местожителство: Нова Загора
|
Пуснато на: Нед Мар 12, 2006 10:47 Заглавие: |
|
|
МММ дам тука ни намирисва не нещо мн лошо от толкова много опити на края ще замирише на бакелит но дано тои да се носи от някои евтин чарк ... от едни няма нищо да дадешя някои лефче за качествено захранване ще правиш цялостна покупка на компютър ... вярна си е приказката че ефтиното винаги излиза скъпо .. успех в начинанието ти  _________________ Винаги помисли дали наистина искаш да натиснеш бутона on/off , защото веднъж чуеш ли ... няма връщане назад .... просто си в играта! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
gelkov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Сеп 2004 Мнения: 239 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Мар 23, 2006 17:27 Заглавие: |
|
|
За да не пускам нова тема ще питам тук - само за инфо направих това с двете захранвания - едно за дъното и едно за хардовете - за сега работи нормално - двете платки са с обща маса само това ги свързва.Та на въпроса - какво представлява т.нар редъндънт захранване - две захранвания в паралел и ако едното отпадне другото поема функциите - как се прави - може ли да се свържат в паралел две стандартни АТХ , ако не какво представлява в същност схемата на такова захранване? Благодаря предварително на отзовалите се!
П.П не мирише ВСЕ още на бакелит  _________________ eng. M.Gelkov |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Yassen Опитен потребител


Регистриран на: 16 Сеп 2005 Мнения: 401 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Мар 23, 2006 17:45 Заглавие: |
|
|
Конкретна схема в момента не мога да ти дам. Но ще ти кажа как го правят. Второто захранване се пуска едновременно с първото, и работи на празен ход докато другото се повреди. Изходните вериги и на двете минават през бързи и мощни MOSFET транзистори и диоди. Напреженията на първото се следят с компаратори и ако някое излезе извън допустимите норми, то мосфетите на него се запушват и се отпушват мосфетите на резервното. Разликата между отпушването на едните и запушването на другите е много малка, така че компютъра даже и не разбира какво е станало
Забравих да ти кажа ,че компютър с UPS и такава система е безотказен. Всички банкови трезорни сървъри използват тези технологии.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tropper Опитен потребител


Регистриран на: 08 Сеп 2005 Мнения: 1299 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Мар 23, 2006 17:51 Заглавие: |
|
|
добави и дизелов генератор преди ЮПС-а ако ще е за такава система  _________________ Тодор Симеонов.
skype: todor.simeonov
Захранващи решения за LAN мрежи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Yassen Опитен потребител


Регистриран на: 16 Сеп 2005 Мнения: 401 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Мар 23, 2006 18:01 Заглавие: |
|
|
Може да използва и алтрнативен генератор с горивна клетка зареждана през деня от слънцето Машината на Ото Дизел е добра, но е доста шумна и използва земно масло което се привършва  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Чет Мар 23, 2006 18:21 Заглавие: |
|
|
И пуши като нафтова печка
А 12те волта стабилизирани ли са аджеба, или стабилизацията е само по петте ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Yassen Опитен потребител


Регистриран на: 16 Сеп 2005 Мнения: 401 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Мар 23, 2006 18:34 Заглавие: |
|
|
В повечето съвременни АТХ захранвания се следят и стабилизират предимно +12 и +5 V. Всички останали напрежения се следят само за наличието им. Тоест +12 и +5 са стабилизирани , а останалите се стабилизират именно на тяхна основа. Имам готова обширна статия на достъпен език "Компютърните захранвания - описание, ремонт и подобрения" (15 страници, със схеми и снимки) която ще имат възможност да я прочетат всички през април, къде ли? Ще видите сами - изненада  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
di_rtv Опитен потребител

Регистриран на: 10 Ное 2005 Мнения: 239 Местожителство: Dobrich
|
Пуснато на: Чет Мар 23, 2006 19:30 Заглавие: |
|
|
Извинявам се предварително но имам един въпрос който не е свързан пряко с темата. Ако компа не се включва по нормалния начин а захранването е наред какво ще стане ако го запусна принудително < късо м/у зелен и черен> Ако трябва да отворя нова тема по този въпрос кажете  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|