 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
robertvd Опитен потребител


Регистриран на: 08 Окт 2005 Мнения: 250 Местожителство: Видин
|
Пуснато на: Пет Мар 31, 2006 10:29 Заглавие: Помощ за мониторTFT-Medion MD-9383A |
|
|
Здравейте колеги,отново проблем този път монитор TFT-Medion
MD 9383A.Докаран е от ВЪН неработещ.Беше се пукнал
кондензатор в платката на високото в следствие на което
е деф.транзистор.След тяхната подмяна при подав.на 12v-захр.и съответно включен
към компа >никакви реакции<.Установих че не се подава
импулс към запускащия генер.При принуд.подаване на 5v
високото се стартира и монитора светка.Да ама не.
Проц.се захр.с3.3v,другите чипчета също се захранват,
инай интересното е че диода не свети нито в работен
нито в дежурен режим.
Търсих схема из НЕТА която много би ми помогнала но
не открих. Ако имате идея а евентуално и схема
споделете с мен. Благодаря . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|