| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
cecostar Опитен потребител

Регистриран на: 15 Май 2003 Мнения: 293 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Чет Апр 13, 2006 19:37 Заглавие: Sony KV-21FT1K - мига 2 пъти |
|
|
Колеги,това Сони го мъча 2 дена и не мога да разбера от какво е проблема.След като го стартирам,тръгва си нормално работи от 2 до 5 минути и изключва - започва да мига 2 пъти диода отпред.След това го изключвам от мрежовия ключ и като го пусна - повтаря се пак същата работа.Сменил съм всички кондензатори по импулсното и след него,но проблема не се оправи.
Кажете нещо по въпроса,някой имал ли е подобен проблем.Имам кодовете за грешки за това шаси,но не ми помага това което пише за 2 мигания.Схема нямам - шасито е FE 2. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bobitv Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 825 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Чет Апр 13, 2006 19:54 Заглавие: |
|
|
| Схемата вече пътува,надявам се да е от полза.Успех! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
cecostar Опитен потребител

Регистриран на: 15 Май 2003 Мнения: 293 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Чет Апр 13, 2006 19:59 Заглавие: |
|
|
Благодаря ти !!!
Ще действам и ще пиша. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Louiville Опитен потребител


Регистриран на: 03 Ное 2005 Мнения: 132
|
Пуснато на: Чет Апр 13, 2006 20:00 Заглавие: |
|
|
Огледай за спойки около драйверния трансформатор за хор.отклонение ако има и едно малко кондензаторче около 1микро смени и него!Успех  _________________ Lust(Похот),Gluttony(Лакомия),Greed(Алчност),Sloth(Леност),Wrath(Гняв),Envy(Завист),Pride(Гордост)!The Seven Deadly Sins
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
cecostar Опитен потребител

Регистриран на: 15 Май 2003 Мнения: 293 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Чет Апр 13, 2006 20:05 Заглавие: |
|
|
Припоих го и него,но електролитен кондензатор няма - от базата на транзистора преди трафа,направо влиза в процесора през едно съпротивление.И от там не е .... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Чет Апр 13, 2006 20:16 Заглавие: |
|
|
| cecostar, грешката за това шаси е OverCurrentProtect. Така, че търси по "защитите". |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
cecostar Опитен потребител

Регистриран на: 15 Май 2003 Мнения: 293 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Чет Апр 13, 2006 20:30 Заглавие: |
|
|
Не съм търсил по защитите наистина,по схемата,която ми прати БобиТВ ще се поровя,но има разлика от моето шаси - дано да се оправя по нея.
Клиента каза,че преди това е имало нещо,като токов удар,ама и той не може да ми обясни какво е станало.И от тогава започнал така да изключва телевизора. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
grishan Опитен потребител

Регистриран на: 23 Мар 2005 Мнения: 747 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Апр 13, 2006 22:11 Заглавие: |
|
|
| Влез в менюто на грешките(ТТ-99)и ще се ориентираш по лесно.Виж и крайния на хоризонталното колко загрява.Също ако дежурното захранване работи, а спира основното пак мига 2 пъти.Защитата може да се изключи ,но не се препоръчва. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
cecostar Опитен потребител

Регистриран на: 15 Май 2003 Мнения: 293 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Пет Апр 14, 2006 8:16 Заглавие: |
|
|
Точно това става - дежурното работи,а основното го спира.
Транзистора на хоризонталното не грее изобщо.
Ако може да се изключи тази защита - още по-добре ще е - дано се ориентирам по схемата - ако ли не,пак ще питам  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
grishan Опитен потребител

Регистриран на: 23 Мар 2005 Мнения: 747 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Апр 14, 2006 9:08 Заглавие: |
|
|
| Тия телевизори имат склонност към повреда в ТХО-то и по точно във веригата за АБЛ,затова се опитай да го оправиш без да изключваш защитата.Задължително преспой вертикалното и дай нещо за грешките. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|